MÜSİAD Başkanı Eraslan: “ABD’DE DEVAM EDEN DAVA SİYASİDİR”

MÜSİAD Başkanı Eraslan: “ABD’DE DEVAM EDEN DAVA SİYASİDİR”

02.12.2017

MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan, Rezza Zarrab davasını değerlendirdi:  “ABD’DE DEVAM EDEN DAVA SİYASİDİR” Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Temsilcisi Hasan Eraslan “ABD’de devam eden siyasi maksatlı davaya yönelik; Türkiye hedef tahtasına konuluyor, bunu görün’’ dedi. Eraslan “iki ülke arasındaki ilişkilerin zarar görmesini ve geri dönüşü olmayacak bir sürece girilmesini arzulayan güçlere fırsat verilmemesi […]

MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan, Rezza Zarrab davasını değerlendirdi:

 “ABD’DE DEVAM EDEN DAVA SİYASİDİR”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Temsilcisi Hasan Eraslan “ABD’de devam eden siyasi maksatlı davaya yönelik; Türkiye hedef tahtasına konuluyor, bunu görün’’ dedi.

Eraslan “iki ülke arasındaki ilişkilerin zarar görmesini ve geri dönüşü olmayacak bir sürece girilmesini arzulayan güçlere fırsat verilmemesi gerekmektedir. Söz konusu dava tamamen siyasi bir davadır. Ve maksat Türkiye’yi ekonomik askeri ve siyasi olarak çevreleme hareketidir. Hangi Amerika’nın tezgâhladığı belli olmayan bu dava, ABD başkanlığının mı? Penteganon’un mu? CIA’nın mı? Belli değil. Trump’ın telefonda Cumhurbaşkanımıza söz verip ‘artık YPG’ye silah verilmeyecek’ dediğinin ertesi günü ABD savunma bakanlığı Pentagon YPG’ye 100 tır silah veriyor” diye konuştu.

Türkiye coğrafyasında zorlu bir süreçten geçtiğini de hazırlatan Hasan Eraslan, şöyle devam etti:

“Zorlu süreci hazırlayan mihrakların başında ABD ve İsrail gelmektedir. Ne yazık ki dost bildiğimiz bazı Müslüman ülkelerde bu duruma teşne olmaktadırlar. Anlaşılıyor ki sanık gibi gösterilen Rezza Zarrab başından beri tanık durumunda imiş. Türkiye aleyhine ifadeler vermek için ABD ile anlaşmış. Bu davanın hedefi Türkiye Cumhuriyeti ve onun başında olan Sayın Erdoğan’dır. Millet olarak vatanımızın, devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olma günüdür. Bu davayı, arka planını, asıl yapılmak isteneni görmeyerek veya görmezden gelerek siyasi kaygılar ve kısır analizlerle değerlendirmek her şeyden önce Türkiye’ye zarar verecektir. Bu yargı hamlesinin ve muhalefet üzerinden ilerleyen Türkiye’deki yansımalarının, küresel senaryonun bir parçası olduğu gerçeğini tüm kamuoyunun görmesi gerekir.’’ (HABER MERKEZİ)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .