Münazara Yarışması’nda teknoloji kaybetti!

Münazara Yarışması’nda teknoloji kaybetti!

13.05.2015

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri arasında düzenlenen “Teknoloji yararlı mı, zararlı mı?” konulu münazara yarışmasında “Teknoloji Zararlı” tezini savunan öğrenciler kazandı. Matematik Öğretmenliği’nin birinci sınıfında okuyan öğrenciler arasında sınıflarında düzenlenen münazara ile ilgili olarak video görüntüleri hazırlayan, röportajlar yapan, afiş ve el broşürü hazırlayan “Teknoloji Zararlı” grubu, fikirlerini ortaya koyarak […]

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri arasında düzenlenen “Teknoloji yararlı mı, zararlı mı?” konulu münazara yarışmasında “Teknoloji Zararlı” tezini savunan öğrenciler kazandı.
Matematik Öğretmenliği’nin birinci sınıfında okuyan öğrenciler arasında sınıflarında düzenlenen münazara ile ilgili olarak video görüntüleri hazırlayan, röportajlar yapan, afiş ve el broşürü hazırlayan “Teknoloji Zararlı” grubu, fikirlerini ortaya koyarak kendilerine verilen konuyu savundular.
Sefade Yılmaz, Buse Özdemir, Buse Yılmaz ve Nur Sarı’dan oluşan öğrenciler ile Yunus Emre Sivri, Asena Solak, Hatice Çetin ve Sümeyye Sak’tan oluşan gruplar arasında münazara düzenlendi. Ayşenur Köktekir’in yönettiği münazarada, Sefade Yılmaz, Buse Özdemir, Buse Yılmaz ve Nur Sarı’dan oluşan grup, “Teknoloji Zararlıdır” tezini savunarak üstünlük sağladılar. Türkçe Öğretmeni Hatice Gündoğan ile sınıf öğrencilerinin jüri üyeliği yaptığı münazarada, “Teknoloji Zararlı” tezini savunan grup, ortaya koyduğu belgelerle teknolojinin zararlı olduğunu ve yerinde kullanılmadığı takdirde, büyük zararlara neden olabileceğini savundular. Münazarada üstünlük sağlayan grup, öğretmen ve öğrencilerden aldığı oylarla münazarayı kazanırken, sevinçlerini diğer arkadaşlarıyla paylaştılar.
Sefade Yılmaz, Buse Özdemir, Buse Yılmaz ve Nur Sarı’dan oluşan ve ‘Teknoloji Zararlıdır’ tezini savunan grup, münazara sonrasında yaptıkları açıklamada, “Münazara konusunu aldıktan sonra uzun bir hazırlık dönemi yaşadık. Karşı tarafın da iyi hazırlanacaklarını biliyorduk. Bizler, teknolojinin zararlarını savunurken, alt yapı olmadan tepeden inen teknolojinin yarar değil, zarar getireceğini savunduk. Radyasyon başta olmak üzere, teknoloji ile gelen zararların giderilemediğini, aileler arasında boşanmanın teknolojinin etkili olduğunu, kişilik gelişiminin bozulması sonucu psikologlara başvurunun gün geçtikçe arttığını, çevre zararları yanında Çernobil’in etkilerinin hâlâ devam ettiğini, çocukların gelişimi üzerinde teknolojinin etkilediğini savunduk. Bu savunmamız, gerek hocamız, gerekse jüriyi oluşturan arkadaşlarımız tarafından olumlu bulundu ve birinci olduk. Zor bir konuyu savunarak birinci olduğumuz için sevinçliyiz” dediler.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

aydın

teknoloji yararlı tezini savunanlar hazırlanmamışlar, nasıl olsa kazanırız diye uyumuşlar. teknoloji zararlı ise kullanmayın da görelim. ölçü toplam faydadır.

14.05.2015, 12:33

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .