Muhtarlar Günü kutlanıyor

Muhtarlar Günü kutlanıyor

18.10.2017

2015 yılında Başbakanlık genelgesi ile 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesi dolayısıyla bugün Kırşehir’de Muhtarlar Günü kutlamaları yapılacak. Bugün saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği’nin çelenk sunumu ile başlayacak Muhtarlar Günü’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek. Vali Necati Şentürk ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin makamında ziyaret edileceği Muhtarlar Günü’nde Vali Necati Şentürk de, Muhtarlar Derneği’ni […]

2015 yılında Başbakanlık genelgesi ile 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesi dolayısıyla bugün Kırşehir’de Muhtarlar Günü kutlamaları yapılacak.
Bugün saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği’nin çelenk sunumu ile başlayacak Muhtarlar Günü’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek.
Vali Necati Şentürk ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin makamında ziyaret edileceği Muhtarlar Günü’nde Vali Necati Şentürk de, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler alacak.
Muhtarlar Günü dolayısıyla Ahi Evran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’ndeki program da saat 12.00’de başlayacak.
Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarların 1829’dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilen genelgede, muhtarların bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirdiği belirtilen genelgede, “Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görülmüştür. Muhtarlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler, İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek esas ve usuller çerçevesinde yürütülecektir” ifadesine yer verilmişti.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .