Muhtarlar Günü kutlandı

Muhtarlar Günü kutlandı

21.10.2018

Muhtarlar Günü kutlandı Vali Akın: “Muhtarlar vatandaşla devlet arasında köprü görevi yapıyorlar” 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Kırşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz öncülüğündeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. Muhtarların ziyareti sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, konuşmasına geçtiğimiz günlerde vefat eden Yenice Mahallesi Muhtarı Veli Cihan’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Muhtarların yaptığı önemli görevleri […]

Muhtarlar Günü kutlandı

Vali Akın: “Muhtarlar vatandaşla devlet arasında köprü görevi yapıyorlar”

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Kırşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz öncülüğündeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Muhtarların ziyareti sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, konuşmasına geçtiğimiz günlerde vefat eden Yenice Mahallesi Muhtarı Veli Cihan’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı.
Muhtarların yaptığı önemli görevleri önemsediklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Muhtarlar, yerel demokrasinin en önemli temsilcilerindedir. Devletin yönetim idaresi muhtarlardan başlar. Vatandaşlarımızın devlete açılan kapısıdır. Dolayısıyla vatandaşla devlet arasındaki en önemli köprü vazifesi görenler muhtarlardır. Vatandaşlarımızın taleplerini ve sorunlarını bizlere iletirler, bizler de bu sorunlara birlikte çalışarak çözümler üretiriz. Yaptıkları görevlerin önem ve hassasiyetini göz önünde bulundurarak muhtarlarımızın değerini iyi anlamalıyız. Toplumla birebir çalıştıkları için görevleri kutsaldır. Yapmış olduğunuz ve yapacağınız hizmetlerden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum.” dedi.
Valilik ziyaretinin ardından Vali İbrahim Akın, Muhtarlar Derneği Başkanlığını ziyaret etti. Bu ziyaretin akabinde Vali İbrahim Akın, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen yemekte muhtarlarla bir araya geldi.
Buradaki programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “İdare yerelden başlar, devletimizin en üst makamına kadar devam eder. Muhtarlarımız da bu yönetim sistemi içerisinde yer alan, vatandaşımızın devlete en yakın kapısı olan kişilerdir. Sorumluluğunu taşıdığınız vatandaşlarımızın sorunlarını üst makamlara ileterek aracı bir görev ifa ediyorsunuz. Ülkemizin gelişmesine oranla, muhtarlarımızın da özlük hakları ve çalışma sisteminde önemli değişiklikler olmaktadır. Bu imkânlar daha da artacaktır. Kırşehir’de vatandaşlarımızın ve mahalle ve köylerimizin sorunlarını birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çözüme kavuşturacağız. Amacımız, ilimizi ve ilçelerini, köylerini, mahallelerini daha yaşanabilir bir hale getirmek, daha iyi seviyelere taşımaktır.” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Muhtarlarımız, yapmış oldukları görevler itibariyle önemli kişilerdir. Devletimiz de, bizler de muhtarlarımızın değerinin farkındayız. Muhtarlarımız için iyileştirme çalışmaları yapıldı, bundan sonra da devam edecektir. Vatandaşlarımıza kapıları her zaman açık olan, şehrimiz için çalışan muhtarlarımızın gününü kutluyorum. ” dedi.
Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz da konuşmasında şanla, şerefle, gururla yerine getirdikleri muhtarlık görevini yapmaktan onur duyduklarını, vatandaşlara hizmet etmekten memnuniyet duyduklarını söyledi.
19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yemek programı, Muhtarlar Derneğince Vali Akın’la ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci çeşitli hediyeler verilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .