Muhasebeciler Günü kutlanıyor

Muhasebeciler Günü kutlanıyor

07.03.2019

1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Muhasebeciler Haftası nedeniyle Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından bir yemek verildi. Grand Hotel Terme’de düzenlenen yemekli programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra eski Bakan Masum Türker, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, daire müdürleri, Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak […]

1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Muhasebeciler Haftası nedeniyle Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından bir yemek verildi.
Grand Hotel Terme’de düzenlenen yemekli programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra eski Bakan Masum Türker, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, daire müdürleri, Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri, muhasebeci ve mali müşavirler ile aileleri katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, düzenli ve sağlıklı bir ekonominin temelini şeffaf kayıt ve belge düzeni oluşturduğundan, vergi ve muhasebe işlemlerinin gelirin belirlenmesinde önemli rol oynadığını söyledi.
Mali hizmetlerin düzenli olarak yürütülmesini sağlayan muhasebecilik mesleğinin idare ile vergi mükellefleri arasında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini ve sorumluluk gerektirdiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Muhasebecilerimizin ekonomik ve mali hayat içerisindeki yeri ve önemine dikkat çekmek amacıyla kutlanan ‘Muhasebeciler Haftası’ bir yandan toplumda vergi bilincinin oluşmasını sağlarken diğer taraftan da düzenlenen bu tür programlarla bu mesleği yürütenler arasında kaynaşma ortamının oluşmasına imkân tanımaktadır. Bu duygularla, ülkemizde mali faaliyetlerin sağlıklı ve güvenilir olarak işleyişini ve denetlenmesini sağlayan muhasebecilerimiz ve mali müşavirlerimizle bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğumu ifade ediyorum. Devlet gelirlerinin tahakkuku ve tahsili konusunda mesleki sorumluluklarının bilincinde olarak görevlerini hakkıyla icra eden serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimizin bu özel gününü kutluyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak da konuşmasında programa katılan başta Vali İbrahim Akın olmak üzere misafirlere teşekkür etti ve meslektaşlarının haftasını kutladı.
Program, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı almaya hak kazananlara Vali İbrahim ve diğer protokol üyeleri tarafından sertifikalarının verilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .