Müftülük’ten Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının Tanıtım Konferansı

Müftülük’ten Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının Tanıtım Konferansı

05.05.2015

  ​KIRŞEHİR İl Müftülüğü tarafından ilimizde bulunan Kur’an Kurslarında görevli bayan Kur’an kursu öğreticileri ile bu kurslara devam eden bayanlara yönelik olarak “Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının tanıtımı” konulu bir konferans verildi. Kayseri İl Müftülüğü Uzman Vaizi Cansever Dokuz tarafından verilen konferans dün saat10.30’da İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlendi. Düzenlenen konferansa, İl Müftüsü Mehmet […]

müftülük

 

​KIRŞEHİR İl Müftülüğü tarafından ilimizde bulunan Kur’an Kurslarında görevli bayan Kur’an kursu öğreticileri ile bu kurslara devam eden bayanlara yönelik olarak “Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının tanıtımı” konulu bir konferans verildi.

Kayseri İl Müftülüğü Uzman Vaizi Cansever Dokuz tarafından verilen konferans dün saat10.30’da İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlendi. Düzenlenen konferansa, İl Müftüsü Mehmet Şahin, Kayseri İl Müftülüğü Uzman Vaizi Cansever Dokuz ve Din Hizmetleri Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç, İlimizde bulunan Bayan Kur’an Kurslarında görev yapan öğreticiler ile bu kurslara devam eden bayan öğrenciler katıldılar.

Okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda daha sonra İl Müftüsü Mehmet Şahin bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında “Öncelikle bizleri kadın ve erkek olarak yaratıp aileler oluşturmamıza vesile olan Yüce Rabbimize hamd ediyorum. Aile ve Dini Rehberlik büroları müftülük bünyelerinde kurulmuş birimlerdir. Sizler ve bizler her konuda şanslıyız. Çünkü sizler vasıtasıyla ulaşamadığımız diğer insanlara ulaşıyoruz. Kur’an kurslarımız ve camilerimiz vasıtasıyla insanlarımıza rahatça ulaşabiliyoruz sizlerde şanslısınız çünkü Kur’an kurslarımıza gelen vatandaşlarımıza Kur’an öğretiyorsunuz onlara dini alanda rehberlik ediyorsunuz. Bizler İl Müftülüğü olarak böyle programlar düzenleyerek yaptığımız hizmetlerin sizlere tanıtılması hususunda gayret gösteriyoruz” dedi.

Kuran-ı Kerim’deki ayetlerden örnekler vererek konuşmasına başlayan Kayseri İl Müftülüğü Uzman Vaizi Cansever Dokuz; “İslâm dininde yaratılıştan gelen fizyolojik ve psikolojik farklılıkların ötesinde, kadın ve erkek arasında bir ayrım yapılmamıştır; Allah katında bir insan ve kul olarak her ikisi de eşittir. Kur’an-ı Kerim kadın ve erkeğe eşit olarak hitap etmektedir. Dini yükümlülüklerde, ibadetlerde, ahlaki değer ve faziletlerde kadın ve erkek arasında bir fark bulunmamaktadır. İslam’da insanlar arasında tek değer ölçüsü takvadır” diye konuştu.    ​

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .