Müftülük Camii, ibadete açılıyor

Müftülük Camii, ibadete açılıyor

01.05.2015

Kırşehir merkezde inşa edilen ve Müftülük hizmet birimlerinin de bulunacağı Kırşehir İl Müftülüğü hizmet binasında sona gelindi… Zemin kattaki camii önümüzdeki hafta ibadete açılacak…

KIRŞEHİR merkezde yapımına 2013 yılı Kasım ayında başlanan Kırşehir Müftülüğü hizmet birimleri ile Hacı Ali Cihan Camii ile H. Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun bulunacağı binanın yapımında sona gelindi.

Müftülük hizmet binası içinde bulunan camii, önümüzdeki hafta ibadete açılacak.
Müftülük Camii’nde yaklaşık 50 kişi temizlik çalışmalarına başlarken, dün de caminin iç dizaynı tamamlandı.
Şehir merkezinde Bekirkadı Eski Müftülük Camii ve Müftülük ek hizmet binası yerine yapılan binadaki çalışmalarda son noktaya gelindi.
Şehir merkezinde Bekirkadı Eski Müftülük Camii ve Müftülük ek hizmet binası yerine yapılan Hacı Ali Cihan Camii ile H. Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun temeli 2013 yılı Kasım ayında atılmıştı.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2007 genelgesi ve Başkanlık Merkez Taşra Görev ve Çalışma Yönergesi çerçevesinde, başta Belediye’den alınan imar durumuna göre projesi çizilen, Kırşehir İl Müftülüğü rehberliğinde Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi tarafından yaptırılan H. Ali Cihan Camii, H. Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun, Hacı Ali Cihan Camii, Hacı Mehmet Cihan Kur’an Kursu ile Müftülük Konferans Salonu’nun bulunduğu binadaki camii de 400 kişi ibadet edebilecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .