Müftülük Camii, ibadete açılacak

Müftülük Camii, ibadete açılacak

03.03.2015

Kırşehir merkezde inşa edilen ve Müftülük hizmet birimlerinin de bulunacağı Kırşehir İl Müftülüğü hizmet binasında sona gelindi… Zemin kattaki camii Mart ayında ibadete açılacak, Müftülük hizmet birimleri de Haziran ayı itibariyle taşınacak…

KIRŞEHİR merkezde yapımına 2013 yılı Kasım ayında başlanan Kırşehir Müftülüğü hizmet birimleri ile Hacı Ali Cihan Camii ile H. Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun bulunacağı binanın yapımında sona gelindi.

 

IMG-20150303-WA0001 copy

Müftülük hizmet binası içinde bulunan camii, Mart ayında ibadete açılacak.
Şehir merkezinde Bekirkadı Eski Müftülük Camii ve Müftülük ek hizmet binası yerine yapılan binadaki çalışmalarda gelinen son noktaya ilişkin haber ekibimize bilgiler veren Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin, Mart ayında zemin katta bulunan camiinin ibadete açılacağını söyledi.
Ankara karayolunda bulunan Müftülük hizmet birimlerinin taşınmasının da Haziran ayı itibariyle tamamlanacağını belirten Müftü Mehmet Şahin,şöyle konuştu:

Müftü Mehmet Şahin copy

 
“Binamız bitme aşamasına geldi. İnce işi yapılıyor çok şükür. Bilindiği gibi bu binamız zemin katı komple camii olarak dizayn edildi. Üstünde 3 kat Müftülük hizmet birimlerimiz, 4’üncü katında Kur’an kursumuz, çatı katında da konferans salonumuz var.
“Araya kış şartları girince çalışmaların hızlı gitme imkanı olmadı. Ama şu anda altyapı bağlantılarını yapmak suretiyle peyzaj dediğimiz bahçe düzenlemesini en kısa zamanda Belediyemiz üstlendi yapacak inşallah. Teşekkür ediyorum. Bu süreç sonrasında camimizi ibadete açacağız. Ama üstteki Müftülük hizmet birimlerimizin de mükemmel biçimde bitirilmiş, iç dizaynı da yapılmış ortaya çıkardıktan sonra taşınacağız. Onun için şu anda kesin bir tarih yok.
“Bir hayırseverimiz tarafından bu işe başlanmış, fakat onun ayırdığı para gerçekten hem birtakım eklemeler dolayısıyla maliyet biraz yükseldi, hem de birim fiyatlarda eklemeler oldu. Karşılamadığı için biraz da maddi darlık da çekiyoruz. İlerlememizi engelliyor. Mayıs ayı sonu ya da Haziran ayı başında taşınacağımızı düşünüyorum. Ama en geç bir ay içinde, Mart ayının sonunda camimizi ibadete açacağız.”
BU ARADA Şehir merkezinde Bekirkadı Eski Müftülük Camii ve Müftülük ek hizmet binası yerine yapılan Hacı Ali Cihan Camii ile H. Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun temeli 2013 yılı Kasım ayında atılmıştı.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2007 genelgesi ve Başkanlık Merkez Taşra Görev ve Çalışma Yönergesi çerçevesinde, başta Belediye’den alınan imar durumuna göre projesi çizilen, Kırşehir İl Müftülüğü rehberliğinde Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi tarafından yaptırılan H. Ali Cihan Camii, H. Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun, Hacı Ali Cihan Camii, Hacı Mehmet Cihan Kur’an Kursu ile Müftülük Konferans Salonu’nun bulunduğu binadaki camii de 400 kişi ibadet edebilecek.
Kırşehir Müftülüğü hizmet binasına şadırvan yapımı için Kırşehir İl Özel İdaresi Plan, Proje, Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkıldı.
4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek şadırvan yapım işi ihalesi 6 Mart 2015 Cuma günü saat 10.00’da yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .