Müftülüğün Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri Yapıldı

Müftülüğün Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri Yapıldı

04.05.2015

  Müftülüğün Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri Yapıldı   KIRŞEHİR İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve iki gün süren “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri” İl Müftülüğümüz Konferans Salonunda 2-3 Mayıs günlerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İlimiz Merkez ve ilçelerinde C grubu camilerde görev yapan İmam-Hatiplerin, cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki […]

 

müftülük

Müftülüğün Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri Yapıldı

 

KIRŞEHİR İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve iki gün süren “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri” İl Müftülüğümüz Konferans Salonunda 2-3 Mayıs günlerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İlimiz Merkez ve ilçelerinde C grubu camilerde görev yapan İmam-Hatiplerin, cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini geliştirerek daha etkili bir din hizmeti sunabilmeleri amacıyla gerçekleştirilen programa İl Müftüsü Mehmet Şahin ve semineri vermek üzere ilimize gelen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Prof. Dr. Ahmet Koç, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Eğitimci-Uzman Şaban Karaköse, Manisa Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hüseyin Öresin, Kurumsal ve Halkla İlişkiler Uzmanı Zafer Hekimoğlu ve Din görevlileri katıldılar.

İmam Hatip ve Müezzin-Kayyımların cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini geliştirerek daha etkili bir din hizmeti sunabilmeleri amacıyla, Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) ile birlikte düzenlenen Seminer Programı; Kırşehir merkez ve ilçelerinde C grubu camilerde görev yapan İmam-Hatiplerin katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Mehmet Şahin’in de katıldığı seminer Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Açılış konuşmasını yapan İl Müftümüz Mehmet Şahin, Etkili Din Görevlisi eğitim ve gelişim seminerinin iki gün süreceğini belirterek, seminerin başarılı olmasını temenni ederek, katılanlara teşekkür etti.

Düzenlenen seminerde İlk olarak Manisa Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hüseyin Öresin, Din Hizmetleri ve etkili iletişim ve Din görevlilerinin eğitim-öğretim faaliyetleri konularında katılımcılara slayt eşliğinde bilgiler verdi. Daha sonra Kurumsal ve Halkla İlişkiler Uzmanı Zafer Hekimoğlu ise temsil bilince ve protokol bilgileri konularında slayt eşliğinde sunum yaptı.

Seminerin Pazar günü devam eden ikinci bölümünde ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Prof.Dr.Ahmet Koç ve Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Eğitimci – Uzman Şaban Karaköse katılımcılara sunumlarını yaptılar.

Seminerin kapanış programında bir konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Şahin; Diyanet İşleri Başkanlığının taşradaki bir kolu olan il Müftülüğü’nün de din hizmeti sunan din görevlilerinin de mesleki bakımdan donanımlı olmaları gerektiğini ve bu seminerin de bu doğrultuda önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade ederek semineri veren misafirlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Toplam 80 katılımcıya seminer katılım belgelerinin verilmesi ile program son buldu.

 



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .