MÜFİT GÖÇEN BAŞKAN

MÜFİT GÖÇEN BAŞKAN

05.03.2018

İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi yapıldı


İYİ Parti Kırşehir İl Kongresi Pazar günü yapıldı ve Müfit Göçen yeniden il başkanı seçildi.
Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen kongre, şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı.
Divan Başkanlığı’nı 21. dönem Milletvekili Beyhan Aslan’ın yaptığı kongreye Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, İyi Parti Merkez Danışma Kurulu üyesi Tuncay Tekay, Keçiören İlçe Başkanı Avukat Güçlü Şener, Kazan İlçe Başkanı Cevdet Vural, Kurucular Kurulu üyesi Fuat Yıldırım, CHP Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz Kırşehir İl ve Merkez İlçe ve diğer ilçelerin yönetim kurulları ve partililer katıldı.
Kongreye Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir heyet, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı ve yönetim kurulu, Şeker-İş sendikasından bir heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nden oluşan bir heyet hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
İyi Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz, İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Fuat Yıldırım birer konuşma yaptılar.
İYİ Parti İlçe Başkanı Nuri Araz yaptığı konuşmada hükümetin almış olduğu bazı kararları eleştirerek şunları söyledi:
“1984 yılından bugüne kadar Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğinin tehdit eden vatanımızın bölünmez bütünlüğünü tehlikeye sokan ülkemizin güneyinde sınırımızı ihlal eden vatan hainlerine karşı devletimizin hükümetimizin Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Zeytin Dalı adı altında başlatmış olduğu harekatı başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere bütün İl Teşkilatlarımız, İlçe Teşkilatlarımız hükümetimizin yanında olduklarını belirttiler. Genel Başkanımız ve bizler de şehirlerimizde yapılan faaliyetlerde devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu belirttik. Son nefes, son nefere kadar Silahlı Kuvvetlerimizin yanındayız, yanında olacağız. Fakat çok üzücü olaylara da şahit oluyoruz. Şehitlerimiz geliyor, ateş düştüğü yeri yakmıyor, ateş bütün evleri yakıyor, bütün ülkeyi yakıyor, bütün Kırşehir’i yakıyor. Şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Silahlı Kuvvetlerimiz mazisinde dolu olan şanla, şerefle, başarıyla inşallah bu hareketi de tamamlayıp mümkün olan en az zayiatla kışlasına geri döner. Değerli gönüldaşlarım bir diğer konu ise yine Türkiye Cumhuriyetinin almış olduğu 14 Şeker Fabrikasının özelleştirilmesiyle alakalı. Kırşehir’imizde bu illerin arasında şeker fabrikasının özelleştirilmesini değerli gönüldaşlarım çiftçiler istemiyor, şeker fabrikasında çalışanlar istemiyor, besiciler istemiyor, taşıyıcılar istemiyor. Bu özelleştirmeyi Türkiye’de tek isteyen insanlar sağlığımızla oynayan şeker pancarından şeker değil bazı tatlandırıcıları da şeker üretmek isteyen başta Amerikan menşeili Kargil firması olmak üzere bu tür firmalar istiyorlar. Bizler özelleştirmenin tamamına karşı bir tavır içinde değiliz. Kırşehir Şeker Fabrikası’nı tamamlayıp hizmete açılmasını sağlayan Sayın Bakanımız Ramazan Mirzaoğlu da aramızda. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çürümeye yüz tuttuğu bir anda yeniden ayağa kaldırarak hizmete sunulmuş ve kar eden bir kuruluş arsası da diğer fabrikalar gibi şehrin göbeğinde olan bir arsa değil ve kar ediyor. Ama hükümet 14 Şeker Fabrikasının içerisinde Kırşehir Şeker Fabrikasını da dahil ediyor. Önceki kararda nasıl son nefes, son nefere kadar hükümetimizin almış olduğu bu kararın yanındayız dediysek aynı ciddiyetle de bu kararın karşısındayız.”
Partisinin 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, ilk hedefinin partisinin güçlendirmek olduğunu belirterek, kimsenin şahsi hesaplar için partiyi kullanmaya izin vermeyeceklerini söyledi.
İYİ Partili olmanın umuda geleceğe bakmak olduğunu belirten İl Başkanı Göçen, “İYİ partimiz var ki bir umudumuz var. İYİ Parti ülkemize umut oluyor, geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. Biz iyiliği istiyoruz. Ayrıştırma istemiyoruz. Eşitlik adalet istiyoruz. Özgür, huzurlu gelecek kaygısı olmadan bu bayrak altında yaşamak istiyoruz. Biz bunları bilir, bunları söyleriz. Bunun için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Tüm kesimi tek bir çatı altında birleştirmeyi hedefleyen Göçen, “Siyasi, yaptığı yelpazede merkezi sağında veya solunda değil milli merkezi temsil eden merkezi kendi olan iyi partidir. İYİ Parti aklı ve milli çıkarı merkezinde koyan partidir. Siyasetteki partilerle mücadele eden bizler, hepimiz İYİ Parti’de birleştik. Bu parlamenter sistem devam edecek” dedi.
Televizyon kanallarında yayınlanan tarihi dizileri eleştiren Göçen, şunları söyledi:
“Yaşadığımız bu karanlık günlerde söze nereden başlayabileceğimizi zaman zaman yaptığım konuşmalarda düşünüyorum ama zorluk çekiyorum. Allah’tan İyi Partimiz var ki bir umudumuzu ülkemize umut oluyor, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlıyor. Ayrımcılığı ve ötekileştirmenin olmadığı bir toplum isteyen herkesi adil seçim, adil yönetim, adil yargı isteyen herkesi parti devleti, hukuk devleti isteyen herkesi ekonomik, kalkınma ve adil dönüşüm isteyen herkesi, liyakat esasına göre yönetilen bir kamu düzeni isteyen herkesi, çağdaş eğitim isteyen herkesi, Türklüğü, Ay-Yıldızlı Bayrağımızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin etrafında birleşen herkesi İyi Parti’ye destek olmaya, vatanına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Siyasi yelpazede merkezin sağında veya solunda değil, milli merkezi temsil eden merkezi kendi olan İyi Parti’dir. İyi Parti Türkiye’nin sağduyusudur, İyi Parti halkı ve milli çıkarı merkezine koyan partidir. Bunu demeden partinin oluşumunda da buna dikkat etmeye çalıştık. Zaten bize gelen, yaklaşan insanlarda da bunu görüyoruz. Siyasette dün değişik partilere mücadele eden bizler hepimiz İyi Parti’de birleştik. İyi Parti varsa biz varız. İnşallah Türkiye var olacak. Bu parlamenter sistem de olmayacak. İç politikada olduğu gibi, ekonomide olduğu gibi dış politikada da rezil, perişan, kimliksiz bir vaziyetteyiz. Sıfır sorun dediler, tüm komşu ülkelerle düşman olduk. Başarısızlık ve becerisizlik hat safhada Yunan resmen 18 adamıza çöktü. Çöktü biz ses çıkaramıyoruz. Pas geçiyoruz yetkililerimiz ağızlarını açmıyorlar. Allah kimseyi şaşırtmasın. 34 Osmanlı Padişahı var. Şimdi bunları televizyonlardaki dizilerden öğretmeye çalışıyorlar. Bunları da haremden çıkmayan tipler haline getirdiler. Fatih Sultan Mehmet Han, Kanuni Sultan Süleyman var üstelik Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmayanlar çöküş zamanının Padişahı Abdulhamid’e sanki kahraman gibi cahilce saygı gösteriyorlar. Afrin’de şehitlerimiz var, Afrin’e harekat düzenlendi, milli çıkarlar ve geleceğimiz için sonuna kadar bu harekatı destekliyoruz, arkasındayız. Ama bugün tartışma yaşadığımız yaptığımız harekâta gerekçe gösterdiğimiz PYD ve PKK’nın Habur’dan güvenlik altında Kobani’ye gelişlerini unutmadık. Bunların güvenliğini alan biz değil miydik? Bunların yoldaki benzin ve çorba paralarını verenler bizler değil miydik? Bizim cebimizden birileri alıp yapmadı mı? Biz bunları unutmadık. Oradaki askerimiz şehit oluyor bunun gerekçesi o ortamı sağlayan o çakal sürünü oraya taşıyan insanlar var bunları unutmamak lazım.”
Türkiye’deki 14 şeker fabrikasının özelleştirme kararının alınması ile ilgili konuşan Göçen, “Şeker Fabrikalarının üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Ülke genelinde bu insanların sağlığıyla bu kadar oynamaya hakkı yok. Piyasa çok kötü. Çiftçi, esnaf memur, emekli sıkıntılı” dedi.
Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri’nce devam eden Zeytin Dalı Operasyonu’nu değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, şunları söyledi:
“Bu harekatta bire çok şehit verdik. Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Afrin’de şehit olan askerlerimiz için, Milli çıkarlarımız ve geleceğimiz için sonuna kadar bu harekatı destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olacağız. Oradaki askerlerimiz şehit oluyor. Gerekçesi ise o ortamı sağlayan ‘çakal sürülerini’ oraya taşıyan insanlar var bunları unutmamak lazım. Askerliğimizi yaptığımız gibi Afrin’de ülkemize savunmamızı da hazırız. Buradaki insanlar laftan kefenlerle değil yürekten hazır. Hepimiz hazırız.”
Türk ibarelerinin kaldırılması ile ilgili konuşan Göçen, “Burası Türkiye Cumhuriyeti. Biz Türk’üz ve Türk kelimesine de sahip çıkacağız” diye konuştu.
Tek listeyle girilen seçimde kullanılan 197 oyun tamamını alan Müfit Göçen yönetimiyle birlikte Ahi Evran-ı Veli türbesine geçerek ziyarette bulundular.
Müfit Göçen başkanlığındaki İYİ Parti İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
1 Yakup Parlak, Erdal Ahat, Tufan Doğan, Alaattin Tatlı, Fatih Tokmak, Nuh Ergin, Şahap İlker Koca, Ali Rıza Kurutlu, Haydar Örnek, Halil İbrahim Kerim Yılmaz, İsmail Çakır, İbrahim Özen, Nuh Eraslan, Mehmet Güzel, Yusuf Deveci, Mehmet Işık, Haydar Uyanık, Aysel Uzun, Fatma Tülin Ünser, Gönül Ercan, 22 Güner Metintürk, Nurhan Badak, Hakkı Yılmaz,
Hacer Alaş, Kamer Deveci, Nimet Araz, Bünyamin Güner, Hüseyin Bayram, Sibel Göçen,
Habip Acar, Halil Çınar, Yılmaz Aydın.
Kırşehir İl Disiplin Kurulu asıl üyeliklerine Ömer Ardıç, Hilmi Öztürk, Abdullah Tuncay, H. Hüseyin Karaca, Ayşe Göçen, Nazmi Mercimek, Esin Bayram, Feride Şanal, Ahmet Bahadır.
Müfit Göçen, Nuri Araz, Hasan Hüseyin Karaboğaz, Nevriye Karakaya da Üst Kurul Delegesi oldu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .