Mucur ve Kaman doğalgaza kavuştu

Mucur ve Kaman doğalgaza kavuştu

09.01.2018

Kırşehir’in Kaman ve Mucur ilçelerindeki doğalgaz çalışmaları tamamlandı. 6 Nisan 2017 tarihinde Kaman ve Mucur ilçelerinde temel atma törenleri gerçekleştirilerek KIR-GAZ tarafından çalışmalara başlanmış ve çalışmaların ilk etabının tamamlanmasının ardından Kaman ve Mucur’da ev ve işyerlerine verilen doğalgazdan 6 bin 575 abone yararlanıyor. İkinci etap çalışmalarına 2018 Nisan ayında başlanacak olan Kaman ve Mucur’da doğalgaz […]

Kırşehir’in Kaman ve Mucur ilçelerindeki doğalgaz çalışmaları tamamlandı.
6 Nisan 2017 tarihinde Kaman ve Mucur ilçelerinde temel atma törenleri gerçekleştirilerek KIR-GAZ tarafından çalışmalara başlanmış ve çalışmaların ilk etabının tamamlanmasının ardından Kaman ve Mucur’da ev ve işyerlerine verilen doğalgazdan 6 bin 575 abone yararlanıyor.
İkinci etap çalışmalarına 2018 Nisan ayında başlanacak olan Kaman ve Mucur’da doğalgaz dağıtımı yakılan meşalelerle gerçekleştirildi.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Mucur ve Kaman’da gerçekleştirilen doğalgaz verme törenlerine katıldı.
İlk olarak Mucur ilçesinde düzenlenen törene Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, ilçe belediye başkanları, KIRGAZ Genel Müdürü Selçuk Aksakaloğlu, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Vali Şentürk ve beraberindeki protokol tarafından Mucur ilçesine doğalgaz verme meşalesinin yakılmasının ardından Kaman ilçesinde düzenlenen törene geçildi.
Yaptığı konuşmada doğalgazın medeniyetin ölçütü olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, doğalgazın kullanıma başlanması ile birlikte Mucur ve Kaman’da yaşayan kadınların işlerinin çok daha kolaylaşacağını söyledi.
Ülkemizin en temiz illerinin başında Kırşehir’in geldiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Madden ve manen en yaşanabilir kent olarak Türkiye’nin en temiz illerinin başında Kırşehir geliyor. Bu hava temizliğinde doğalgazın da etkisi büyük. Bugün de Mucur ve Kaman ilçelerimizi doğalgazla kavuşturuyoruz. Doğalgazın gelmesi ile birlikte Kaman Organize Sanayi Bölgesini daha canlı bir hale getireceğiz. Kalkınma, sanayileşme ile mümkün olur. Doğalgaz, ilçelerimize hayırlı olsun.” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan da, “İlimizin güzide ilçelerinden Mucur ve Kaman’ın doğalgaza kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimizde doğalgaz olmayan bölgelere de doğalgazın gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.
Milletvekili Salih Çetinkaya ise, “Doğalgaz, Mucur ve Kaman için çok değerli bir hizmet. Bunun önemi kullandıkça daha da anlaşılacak. Doğalgaz diğer yatırımların da öncüsüdür. Doğalgazın ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Mucur ve Kaman’da doğalgaz ateşleme meşalesi yakıldı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

boztepeli

50 kuruşa doğal gaz alıp millete 2 liraya sat…böyle hizmet mi olur…
avrupada 300 400 euroluk araba benim ülkemde 25 000 tl…
verginin vergisi,verginin vergisi…cırmalasın dursun vatandaş,kendileri sefa sürsün…

10.01.2018, 9:32

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .