Mucur Genç İşadamları Derneği’nden şehitleri anma

Mucur Genç İşadamları Derneği’nden şehitleri anma

14.05.2016

Mucur Genç İşadamları Derneği şehitleri anma ve mevlit programı düzenledi. Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Vali Necati Şentürk AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ile yüzlerce davetli katıldı. Mucur Genç İşadamları Derneği Başkanı Barış Karakaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan anma programında Kırşehir Belediye […]

mevlit

Mucur Genç İşadamları Derneği şehitleri anma ve mevlit programı düzenledi. Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Vali Necati Şentürk AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ile yüzlerce davetli katıldı.
Mucur Genç İşadamları Derneği Başkanı Barış Karakaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan anma programında Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de söz aldı.
Başkan Bahçeci, “Böyle zor bir hassas bir dönemde bizleri bir araya getirdiler. Zor bir dönemden geçiyoruz. Türkiye bir ateş çemberinin içerisinden geçirilmeye çalışılıyor. Yedi düvelde bir araya gelse biz onların üstesinden geleceğiz. Yeter biz birlikte olalım onların üstesinden geleceğiz. Korunacak, namus ve şerefiniz varsa tarih boyunca bizlerin hep şehitleri oldu yine olacak ama kutlu davamız nihayete ulaşacak. Bu topraklar için, bu vatan için canlarını vererek şehitlerimize rahmetler diliyor, geride kalan ailelerine sabırlar diliyorum” dedi.
Vali Necati Şentürk de konuşmasında, Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu, terörün her türlüsünün üstesinden geleceğini belirterek, yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Bu zor günleri birlikte tek yumruk olarak aşacağız. Şehitlerimiz hepimizin şehitleridir. Onları asla unutmayacağız. Şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Bütün şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bugünkü programı hazırlayanlara da teşekkür ediyorum. Bayrağımız inmeyecek, ezanımız dinmeyecek. Kalbimizde patlayan bombaların arkasında kimler olduğunu devlet ve millet olarak çok iyi biliyoruz. Bu noktada devlet ve millet olarak terörün her türlüsünün kökünü kazımaya hazırız. Yukarıda Allah, önümüzde Kabe ve arkamızda Türk milleti oldukça hiçbir zaman diz çökmeyiz. Yeter ki birlikte olalım ve hak mücadelesini verelim. Şehitler yüreğimizi parçalıyor. Bilinsin ki bizim milletimiz ölecekse de adam gibi ölür. Ama diz çökmez. İlahi kaderi yazan bozar. Milletimiz ve devletimiz kararlı terörü bitireceğiz” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, mevlitin ardından ilçe jandarma komutanlığını ziyaret ederek, yanındaki heyetle birlikte ilçeden ayrıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .