Mucur “Eğitimde İyi Uygulama Örneği” oldu

Mucur “Eğitimde İyi Uygulama Örneği” oldu

11.01.2018

Kırşehir’in yanı sıra Türkiye genelinde Ankara’da 2, Kırklareli’nde 1, Bilecik’te 1, Gaziantep’te 1, Ordu’da 1 olmak üzere 7 çalışma Örnek Uygulama olarak seçildi…


KIRŞEHİR’İN Mucur İlçesi Halk Eğitim Merkezi’nde istihdama katkı sağlayan eğitim programı ile Türkiye’de “Eğitimde İyi Uygulama Örneği” olarak seçildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda uygulanan, hayat boyu öğrenmeye katılım oranlarını artırmaya yönelik teşvik edici, ilham verici, özgün örnekler, “Eğitimde İyi Uygulama Örnekleri” olarak yayınlanıyor.
Hayat boyu öğrenmeye katılım oranlarını artırmaya yönelik teşvik edici, ilham verici, özgün örneklerin “İyi Uygulama Örnekleri” başlığı altında Genel Müdürlük resmi web sayfasında Kırşehir’de Mucur Halk Eğitimi Merkezi tarafından yapılan Kırşehir Mucur Kaya Tuzu istihdama yönelik bir faaliyet olması sebebiyle yayımlanmaya değer bulundu.
Kırşehir Mucur Halk Eğitimi Merkezi yetkilileri, “Mucur Halk Eğitim Merkezi’nin yaptığı araştırmada kaynağı ilçede bulunan işlemeye elverişli, işleme araçlarına dayanıklı en uygun kaya tuzunu Mucur ile özdeşleştirmeyi ve Mucur ismiyle ön palana çıkarmayı hedeflemekteyiz. Böylece ilçenin ve Kırşehir’in tanıtımını yapmış ve ilçede istihdamı sağlamış olacağız” şeklinde çalışmanın önemine dikkat çekiyor.
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül de, “Hayat Boyu Öğrenme fertlerin bilgi, beceri ve yeteneklerini, yeterliliklerini hayatın her alanında zaman ve mekana bağlı kalmadan geliştirmek amacıyla her yaşta, her yerde yapılan eğitim faaliyetlerinin toplamından oluşan bir sürecin adıdır. Halk Eğitim Merkezlerinde 992 noktada, Olgunlaşma Enstitülerinde 20 noktada her ferdimize, her ailemize, her hanemize ve her kesime imkanlar çerçevesinde ulaşmak, kurs açmak ve örgün eğitim dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın tekrar eğitim imkanını sağlamaları için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Hayat Boyu Öğrenmeye katılımları artırmak, nesilden nesile aktarılacak geleneksel sanatlarımızı, kültürel değerlerimizi, geçmişten günümüze kadar gelen maddi ve manevi mirasımızı öğretmek ve yaşatmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalar devam etmektedir. Genel Müdürlüğümüz her yıl tekrarlanacak ve web sayfamızda yayınlanacak İyi Uygulama Örnekleri kapsamında kurumlarımızdan gelen pek çok çalışmayı değerlendirdi. Bu anlamda gerek Halk Eğitim Merkezlerinde, gerek Olgunlaşma Enstitülerinde örnek çalışmalar titizlikle değerlendirildi. Ön palana çıkan çalışmalar Ankara Çubuk Halk Eğitim Merkezi, Ankara Etimesgut, Ordu Ekizce, Gaziantep Nurdağı, Kırşehir Mucur, Kırklareli Babaeski Bilecik Bozüyük Halk Eğitim Merkezlerinden eserler uzman arkadaşlarımızın değerlendirmesi sonucu örnek çalışmalar içerisinde yer almıştır. Gençliğimizin eğitiminde, insanımızın gelişiminde güzel çalışmalar yapan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. İyi örneklerin paylaşılması daha çok yaygınlık kazanması açısından önemlidir. Beşikten mezara kadar öğrenmenin gerekliliğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .