Mucur Ahi Odası’nda şiir ve müzik dinletisi

Mucur Ahi Odası’nda şiir ve müzik dinletisi

04.04.2015

Mucur Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde halkın hizmetine giren “Ahi Odası” kültürel etkinlikler sunmaya devam ediyor. Mucur Kaymakamı Arif Yalçın’ın önderlik ettiği, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Aktürk’ün, fedakarlığı ve çabalarıyla faaliyete geçen ve bir kültür odası haline dönüştürülen Ahi Odasında geçtiğimiz günlerde tam bir müzik ve şiir rüzgarı esti. Mucur Kaymakamı Arif Yalçın’ın, Mucur Belediye […]

Mucur Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde halkın hizmetine giren “Ahi Odası” kültürel etkinlikler sunmaya devam ediyor.

Mucur Kaymakamı Arif Yalçın’ın önderlik ettiği, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Aktürk’ün, fedakarlığı ve çabalarıyla faaliyete geçen ve bir kültür odası haline dönüştürülen Ahi Odasında geçtiğimiz günlerde tam bir müzik ve şiir rüzgarı esti.
Mucur Kaymakamı Arif Yalçın’ın, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin’ in bulunduğu, kültür, eğitim ağırlıklı sohbet, şiir ve müziğin renk kattığı bu gecede Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Müdür yardımcısı Muhsin Kaya ve İl Basın Müdürü Osman Demir, misafir olarak ağırlandı.
Mucur’lu KIYŞAD üyelerinden şair- yazar- araştırmacı Ali Aydemir, şair- tiyatro yazarı ve oyuncusu Sait Sargın, şair Derviş Ekim ve şair Paşa Şahin, şiirleriyle ve anlattıkları fıkralarla geceye renk kattılar. Mucur Belediyesi elemanlarından Hüseyin Duran ve Selim Şahin, sazı sevilen türküleri icra etmeleriyle de programı zenginleştirdiler.
Ahi Odası’nın meydana gelmesinde emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimizden Nihat Çelik, aynı zamanda çiğ köfte hazırlamada da maharetlerini gösterdi. (Sait Uyar- Mucur Gazetesi)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .