“Minyonlar” Kırşehir’de Çocuklarla buluştu…

“Minyonlar” Kırşehir’de Çocuklarla buluştu…

17.01.2019

Çocukları tiyatroyla buluşturan Kırşehir Belediyesi, sömestr tatilinde miniklerin hoşça vakit geçirmesini sağlamak amacıyla çocuk oyunlarını sahneye taşıyor. Bu doğrultuda Dünyaca ünlü sinema filmi çocukların en çok güldüğü çizgi kahramanlar Minyonlar, Kırşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde çocuklarla buluştu. Çeşitli etkinliklerle sömestr tatilinde çocukların hoşça vakit geçirmesi için yoğun […]

Çocukları tiyatroyla buluşturan Kırşehir Belediyesi, sömestr tatilinde miniklerin hoşça vakit geçirmesini sağlamak amacıyla çocuk oyunlarını sahneye taşıyor.
Bu doğrultuda Dünyaca ünlü sinema filmi çocukların en çok güldüğü çizgi kahramanlar Minyonlar, Kırşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde çocuklarla buluştu. Çeşitli etkinliklerle sömestr tatilinde çocukların hoşça vakit geçirmesi için yoğun çalışan Kırşehir Belediyesi, salon tiyatrolarıyla çocuklara dokunmayı başardı. 2017-2018 öğretim yılının birinci döneminde yoğun ders programı geçiren öğrenciler, hem yorgunluğunu hem de ders stresini eğlenceli gösterilerle üzerinden attılar.
Kumbara Görsel Sanatların sahneye uyarladığı Minyonlar müzikal oyunu çocukları eğlendirdi, kahkaha dolu zaman geçirmesini sağladı. Çocuklardan büyük beğeni toplayan oyunda, üç maskotlu tiyatro oyunu sergilendi. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde sergilenen oyun çocuklar tarafından beğeni ile izlendi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Çocuklarımız öğretim yılının birinci döneminde bayağı yoğun ders programı geçiren öğrencilerimiz bir nebze olsun ders stresini böyle eğlenceli gösterilerle üzerlerinden atmış oldular. Kültür Merkezimiz bu şehre bir vizyon kattı. Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir Şehirde kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, Kültür Merkezimizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezimiz açıldığı günden bu tarafa halkımızın yoğun ilgisini görüyor. Bu ilginin her geçen gün artması bizi mutlu ediyor” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .