Minik Ahiler değerlerini öğreniyor

Minik Ahiler değerlerini öğreniyor

15.11.2018

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve beraberindeki öğretmenler, Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi kapsamında Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler. Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Ahilerin memleketi Kırşehir’de öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren değerlerimizi öğrenmesini anlamlı bulduğunu söyledi. İlimizin tanıtımı ve eğitim kalitesine yaptığı katkılar nedeniyle bu tür projeleri desteklerini belirten Vali […]


Kırşehir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve beraberindeki öğretmenler, Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi kapsamında Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.
Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Ahilerin memleketi Kırşehir’de öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren değerlerimizi öğrenmesini anlamlı bulduğunu söyledi.
İlimizin tanıtımı ve eğitim kalitesine yaptığı katkılar nedeniyle bu tür projeleri desteklerini belirten Vali İbrahim Akın, “2017 yılı Ekim ayında Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu tarafından başlatılan “Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor” projesi kapsamında öğretmen ve veliler tarafından değerler eğitimi içerikli yazılan on adet hikâye, Gençlik ve Spor Bakanlığı müşaviri tarafından 2500 adet bastırılmış olup kitaplar İzmir TRT radyo sanatçısı tarafından “Dramaturg Metni” haline getirildi ve seslendirildi. Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesinde hazırlanan kitap ve seslendirmelerin ülkemiz geneline yaygınlaştırılması amacıyla Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne sosyal etkinlik başvurusu yapılmış olup proje takvimine göre Aralık ayı itibariyle 81 ile dağıtılacaktır. Proje kapsamında öğretmen ve veliler tarafından değerler eğitimi içerikli hikâyeler yazılması, eğitimdeki kalitemizin yüksek olmasında ve eğitimde marka kent olmamızda öğretmen ve velilerin büyük katkısının olduğunun göstergesidir.” dedi.
Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve beraberindeki öğretmenlerin proje hakkında Vali Akın’a bilgiler vermesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .