Milli İttifak’tan Kırşehir’de “Fikir Duvarı” etkinliği…

Milli İttifak’tan Kırşehir’de “Fikir Duvarı” etkinliği…

04.05.2015

Milli İttifak’tan Kırşehir’de “Fikir Duvarı” etkinliği…   Kırşehir’de Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Saadet Partisi (SP)’in oluşturduğu Milli İttifak Milletvekili adayları Cacabey Meydanı’nda ‘Fikir Duvarı’ etkinliği gerçekleştirdi. Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yapan BBP Kırşehir İl Başkanı Tarık Aykanat  “Bugün burada, ‘Milli İttifak’ın neferleri olarak bir İslam yurdu niteliği olma özelliğini bünyesinde bulunduran Kırşehir’imiz de […]

milli ittifak

Milli İttifak’tan Kırşehir’de “Fikir Duvarı” etkinliği…

 

Kırşehir’de Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Saadet Partisi (SP)’in oluşturduğu Milli İttifak Milletvekili adayları Cacabey Meydanı’nda ‘Fikir Duvarı’ etkinliği gerçekleştirdi.

Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yapan BBP Kırşehir İl Başkanı Tarık Aykanat  “Bugün burada, ‘Milli İttifak’ın neferleri olarak bir İslam yurdu niteliği olma özelliğini bünyesinde bulunduran Kırşehir’imiz de halkımızın rahatlıkla görüşlerini dile getirebileceği bir ‘Fikir Duvarı’ açmış bulunmaktayız. ‘Fikir Duvarı’nı yapmamızın amacı algılarla profesyonelce oynandığı bu zamanda insanlar kendi düşünceleriyle değil, oluşturulan güncel yanılgılarla yönlendirilmektedir. Birçok kişi kendi inisiyatifi ile hareket ettiğini sanmakta, hareket ettirildiğinin farkında değil. Örneğin, bir zamanlar IMF’ye olan borcun sıfırlandığını söyleniyordu. Oysaki IMF’ye borç sıfırlansa bile diğer yerlere borçlar kat-kat arttırılmıştır. İnsanlar ülkenin tüm borçlarının sıfırlandığı yanılgısına düşürülerek o şekilde düşünmeleri mevcut AKP iktidarı tarafından sağlanmıştır. Bu bir bilim midir? Yoksa sanat mıdır? Araştırılması gereken vahim bir durumdur” dedi.

FİKİR DUVARINI NEDEN OLUŞTURDUK?

Tarık Aykanat “İnsanlarımızı uyandırma vazifesi ile kişileri yönlendirme sonucu değil kendi özgür iradeleri ile düşünecek ve kendi özgür iradelerini yazacakları bir ‘Fikir Duvarı’ oluşturduk. Bu çalışmamızın sadece biz, ‘Milli İttifak’a değil bütün siyasi partilere bir örnek teşkil edeceğinden şüphemiz yoktur. Biz insanlarımız arasında ayrımcılık yapan değil birleştirici rol alan konumda olmaya devam edeceğiz. Ülkemizde mevcut iktidarın yandaş medya organları ile yaptığı algı operasyonları yine bizim sağlam duruşumuz yıkacaktır. Burada yapmış olduğumuz çalışmanın değerini feraseti olan insanlar anlayacak ve size kalben destek verecekler” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Milli İttifak Milletvekili adaylarının Kırşehir Cacabey Meydanı’nda oluşturduğu ‘Fikir Duvarı’na vatandaşlar düşüncelerini yazdı.

Fikir duvarına ilk yazı yazan İlköğretim öğrencisi Aleyna Çalışkan oldu. “Bir kız olarak korkusuzca yaşamak istiyorum” yazan Aleyna Çalışkan, yazdığı cümleyi, “Korkuyorum çünkü Özgecan Aslan cinayetinde bir çok haberler ve olaylar gördüm. Acımasız bir şekilde kızların durumlarını görüyorum. Bunlar bizi çok etkiliyor. Bu yüzden bende korktuğumu dile getirmek istedim. Korkusuzca yaşamak ve Türkiye’de böyle olayların olmamasını istiyorum” dedi.

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .