Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz: “Kırşehir’de öğretmen açığımız yok”

Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz: “Kırşehir’de öğretmen açığımız yok”

20.07.2017

Milli Eğitim Bakanlığı’nca önceki gün 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılırken, Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz., Kırşehir’de ciddi bir öğretmen açığının bulunmadığını bildirdi. Okulların yaz tatilinde bulunması nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eksikliklerin ve yeniliklerin yapıldığını belirten Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, yeni eğitim ve öğretim yılına sorunsuz girmeyi hedeflediklerini ifade etti. Eylül ayında […]

Milli Eğitim Bakanlığı’nca önceki gün 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılırken, Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz., Kırşehir’de ciddi bir öğretmen açığının bulunmadığını bildirdi.
Okulların yaz tatilinde bulunması nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eksikliklerin ve yeniliklerin yapıldığını belirten Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, yeni eğitim ve öğretim yılına sorunsuz girmeyi hedeflediklerini ifade etti.
Eylül ayında Kırşehir’de yaklaşık 30 yeni öğretmenin göreve başlayacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, “İlimizde bu yıl başka illere ataması çıkan öğretmenlerin yerine üç katı eğitimci geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl Kırşehir’e 30 yeni kadro tahsis etti. Kırşehir’de öğretmen açığı yok. Yeni öğretmen atamalarıyla doğabilecek sıkıntıların önüne şimdiden geçilecek. Hedefimiz eğitimde marka kent olan Kırşehir’deki TEOG ve LYS’deki başarıyı yeniden göstermektir. Yeni eğitim-öğretim sezonuna yönelik hazırlıklarımız hızla devam ediyor. Eğitim sezonunda bazı okullarımızın fiziki yapısı değişecek” diye konuştu.
Okulların bakım ve onarımdan geçtiğini de ifade eden Karadeniz, “Sorunsuz bir eğitim-öğretim sezonu için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.Kırşehir’deki tüm okullarımızda yeni eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarımız yoğun şekilde devam ediyor. Gerek onarım ve bakım, gerekse tadilat-güçlendirme çalışmalarını önümüzdeki ay sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. İnşallah yeni eğitim ve öğretim yılında çocuklarımız daha güzel bir ortamda ve sorunsuz bir eğitim alacaklardır” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .