Milli Eğitim Müdürü Elmalı’dan yarıyıl mesajı

Milli Eğitim Müdürü Elmalı’dan yarıyıl mesajı

23.01.2015

2014-2015 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı tamamlandı. Dün okul öncesi, ilkokul, orta okul ve liselerden yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen ile Kırşehir’de de yaklaşık 45 bin öğrenci 15 günlük yarı yıl tatiline girdi. Kırşehir İl milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajına “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler, […]

2014-2015 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı tamamlandı. Dün okul öncesi, ilkokul, orta okul ve liselerden yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen ile Kırşehir’de de yaklaşık 45 bin öğrenci 15 günlük yarı yıl tatiline girdi.
Kırşehir İl milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajına “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler, sevgili öğrenciler, 2014–2015 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz” diye başmalan Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, şözlerine şöyle devam etti:

“Değerli meslektaşlarım, sizler bugünün küçükleri, yarının büyükleri, istikbalimizin güneşi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirerek kutsal bir görevi yerine getirmektesiniz. Eğitim sistemimizin hedefleri doğrultusunda milletimize, ülkemize, insanlığa yararlı bireyler yetiştirmede her türlü özveride bulunduklarına inandığım sizlere emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.
“Kıymetli veliler, çocuklarınızı diğer çocuklarla kıyaslamadan ve her şeyden önce çocuk olduklarını unutmadan onların gelişimlerini değerlendiriniz ve daima destekleyiniz. Çocuklarımızın size getirecekleri karnelerden dolayı sevinç ve üzüntülerine ortak olmanız öncelikle talebimizdir. Olumsuz sözlerle çocuklarımızı küstürmeyiniz. ikinci Yarıyılda daha iyiye ulaşmak için Veli olarak ne gibi katkı sağlamanız gerektiği konusunda çaba sarf etmelisiniz.
“Sevgili öğrenciler, tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Rehavete kapılmadan bol bol kitap okuyunuz ve bir plan dahilinde çalışmayı ihmal etmeyiniz. Bu eğitim öğretim yılının II. Dönemini daha da başarılı geçirmenizi temenni ediyorum.
“2014–2015 eğitim-öğretim yılının II. döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza ailesi ve sevdikleriyle beraber mutlulukla geçecek bir yarıyıl tatili diliyor; eğitime gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .