Milletvekilleri KÖYDES yatırımlarını masaya yatırdı

Milletvekilleri KÖYDES yatırımlarını masaya yatırdı

10.04.2018

İçişleri Bakanlığı, (KÖYDES) Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi kapsamında, Kırşehir’e 2018 yılında 12 milyon 014 bin 812 TL ödenek aktarılmasının ardından Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya, İl Özel İdaresi’nde bir toplantı yaparak görüş alışverişinde bulundular. Milletvekilimiz Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel idare […]

İçişleri Bakanlığı, (KÖYDES) Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi kapsamında, Kırşehir’e 2018 yılında 12 milyon 014 bin 812 TL ödenek aktarılmasının ardından Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya, İl Özel İdaresi’nde bir toplantı yaparak görüş alışverişinde bulundular.
Milletvekilimiz Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel idare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, Çiçekdağı Kaymakamı Nurbaki Yalçın ve Akçakent Kaymakamı. Serhat Doğan katıldılar.
Toplantıda KÖYDES kapsamında yapılacak yatırımlar hakkında istişarelerde bulundu.
Köylerin asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla yürütüldüğünü belirten İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu,” Köylerimize en güzel hizmetlerin götürülmesi gayretindeyiz. KÖYDES Projesi ile köylerimizde şehirlerimizdeki gibi altyapı hizmetlerine, yollara ve içme suyu hatlarına kavuşmakta, köylerimizdeki yaşam standartının yükseltilmesi amaçlanıyor. KÖYDES ödeneklerinin dağıtımında, il çevre düzeni, trafik yoğunluğu, nüfus fazlalığı, nüfus artış hızı, çevresine hizmet verme potansiyeli gibi kriterlere öncelik veriliyor. Bu kapsamda ilimize gönderilen Merkez köyleri dahil olmak üzere Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur İlçelerimize en iyi şekilde hizmet verilecektir” dedi.
12 milyon 014 bin 812 TL ödeneğin 858.269,00 lirasının Akçakent ilçesinde, 1.176.080,00 lirasının Akpınar’da, 861.065,00 lirasının Boztepe’de, 1.726.840,00 lirasının Çiçekdağı’nda, 1.660.638,00 lirasının Mucur’da, 2.520.935,00 lirasının Kaman’da ve 3.210.985,00 lirasının da Kırşehir Merkez ilçede kullanılacağı bildirildi.
Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Kırşehir’e ayrılan ödeneği en iyi şekilde değerlendirilmesi için öncelikle bu hizmetlerin götürüleceği köylerin belirleneceği ve ihtiyaçlarına göre öncelik verileceği bildirildi.
Köy ortak kullanım alanlarına kilit parke yapılacağı, köylerin yollarının asfaltlanacağı ve 12 milyon liralık bütçeyi en iyi şekilde değerlendirileceği öğrenildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .