Milletvekilleri her fırsatta Kırşehir’in sorunlarını gündeme getiriyor…

Milletvekilleri her fırsatta Kırşehir’in sorunlarını gündeme getiriyor…

10.03.2018

Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya, Meclis kulisinde gördükleri Başbakan Yıldırım ve Bakanları görünce hemen harekete geçtiler…

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’a “Kırşehirlilere söz verdik, bu sorunu çözümleyeceğiz diye. Bak Kırşehirimizin çok değerli milletvekilleri bu sorunun çözümlenmesi için bizim yakamızı bırakmıyor. Ne yapılacaksa yapalım, bu sorunu çözelim” dedi.

 

AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya, her fırsatta Kırşehir’in sorunlarını gündeme getirerek çözümü için Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlardan destek istiyorlar.
İşte geçtiğimiz hafta Meclis kulisinde bazı bakan ve milletvekilleriyle birlikte oturan Başbakan Binali Yıldırım’ı müsait durumda gören Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya, ayaküstü de olsa Kırşehir’in önemli sorunlarını dile getirme fırsatı buldular.
Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, Kırşehir’e 4 bin kişilik kapalı spor salonu kurulmasına büyük destek veren Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür ederlerken, 10 milyon lirayı bulan Kırşehirspor’un borçlarının da silinmesi konusundaki taleplerini bir kez daha dile getirerek çözümünü istediler.
Başbakan Binali Yıldırım, yanında bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’a da dönerek “Kırşehirlilere söz verdik, bu sorunu çözümleyeceğiz diye. Bak Kırşehir’imizin değerli milletvekilleri bu sorunun çözümlenmesi için bizim yakamızı bırakmıyor. Ne yapılacaksa yapalım, bu sorunu çözelim” dedi.
Kırşehir’in sorunlarını çözmek için çalışmalarını sürdüren Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya, Meclis’te gördükleri Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlara bu sorunların çözümü için destek istediklerini ve bunda da başarılı olduklarını belirterek, “Biz Kırşehir’in büyümesi, gelişmesi ve sorunlarının çözülmesi için çaba harcıyoruz. Kırşehir’e 4 bin kişilik modern ve çok amaçlı bir kapalı spor salonu kazandırdı. Kırşehirspor’un vergi borcu yüzünden mağdur olan eski yöneticilerinin sorunlarının çözümlenmesi için Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ve Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Mustafa Elitaş ile bir çok görüşmeler yaptık. Kırşehirspor eski yöneticilerinin vergi borcundan dolayı mağduriyetinin giderilmesi için Başbakanımızın talimatıyla bu durumda olan Kırşehir, Adıyaman ve diğer illerde tespit edilerek bir spor kanunu ile sorunun çözülmesi için çalışma başlatıldı. Kırşehirspor eski yöneticilerine gelen vergi borçlarının çözümü için; Yeni Kırşehirspor Kulübü, halen tüzel kişiliği devam eden bir dernek ve mahkeme ataması ile kayyum yönetimindedir. Bundan dolayı çıkacak yasa kapanan kulüplerden ziyade sportif faaliyeti bulunmayan ve kayyum yönetiminde olan dernekleri kapsamalıdır. Kırşehirspor kulüp derneğini kapsayacak bir kanun teklifi ‘Profesyonel liglerde yer alırken, amatör liglere düşüp tüzel kişiliği mahkeme kararı ile kayyuma devredilen ve sportif faaliyetlerini durduran Spor Kulübü Derneklerin geçmişe yönelik her türlü vergi (kurumlar vergisi, KDV, stopaj vergisi, damga vergisi vs.), usulsüzlük cezası, vergi ziya cezası, usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezası, resim, harç, gecikme faizi, yargı harcı ve idari para cezalarının terkini yapılır. (affedilir)’ şeklinde olması gerektiğini talep ediyoruz. İnşallah bu sorunu çözümleyerek 100’den fazla eski Kırşehirspor yöneticilerini de bu sıkıntıdan kurtarmaya çalışıyoruz” dediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .