Milletvekili Mikâil Arslan’ın iki projesi daha hayata geçiriliyor

Milletvekili Mikâil Arslan’ın iki projesi daha hayata geçiriliyor

08.07.2017

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde yürüttüğü çalışmalar sonunda Kaman-Hamit arası yolu ile Mucur-Kesikköprü arası yolunun Karayolları yol ağına alındı. Milletvekili Mikâil Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Kaman-Hamit arasındaki 15.3 kilometrelik yol ağına alındığını belirterek, bu yolda gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılacağını […]

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde yürüttüğü çalışmalar sonunda Kaman-Hamit arası yolu ile Mucur-Kesikköprü arası yolunun Karayolları yol ağına alındı.
Milletvekili Mikâil Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Kaman-Hamit arasındaki 15.3 kilometrelik yol ağına alındığını belirterek, bu yolda gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılacağını ve ulaşımın daha güzel olacağını ifade etti.
Yine Mucur-Kesikköprü arası 22,6 kilometrelik yolun da Karayolları yol ağına alındığını belirten Milletvekili Arslan, Kesikköprü üzerinden Mucur’a uzanan yolun kaliteli ve ulaşımın büyük ölçüde rahatlayacağını söyledi.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan Kaman-Hamit arası yolu ile Mucur-Kesikköprü arası yolunun Karayolları Genel Müdürlüğü’nce projesi ihalesinin yapılacağını ve en kısa sürede yapımına başlanacağını bildirdi.
Milletvekili Mikâil Arslan “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’la defalarca görüştük. Bakanımız Çevre Yolu’yla ilgili gerekli talimatları verdi. İnşallah Çevre Yolumuz 2017 yılı yatırım programına yer alacak ve yapımına başlanacak” dedi.
Kırşehir-Ankara ve Kırşehir-Kayseri Karayolu üzerinde bulunan bazı kavşakların aydınlatılması için Enerji Bakanlığı ve Karayolları ile görüştüklerini söyleyen Arslan, “Yol yapımları sonrasında Hacıbektaş Yol Kavşağı, Kaman Yol Kavşağı, Çiçekdağı Yol Kavşağı, Şoförler Federasyonu Kavşağı’nın aydınlatılması yapılmadı. Bu kavşakların tekrar aydınlatılması için ilgili Bakanlıklarla görüştük. İnşallah bu kavşakların ışıklandırması yapılacak” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

kemalbrn

Google da Kırşehir Çevre Yolu ile ilgili kısa bir araştırma yaptım. Öyle çok aha şu yılda, aha bu yılda yatırım programına alınacak haberlerine rastladım ki şaşırıp kaldım. Bakan söz verdi de sözünü mü tutmadı, yakasına yapışacaksın Sayın Vekilim. Yapamıyorsun, yapıncaya kadar bu iş için umut vermeyeceksin. Yatırım programından geçtim, acaba kesin projesi belli mi ? Belli ise önce projenin güzergahını, fiziki harita üzerinden ve de tapuda yazılı mevkileri ile göstererek yayınlayın. Öyle Kırşehir İl Haritası üzerine kırmızı kalemle kalın çizgi çekip, 20 km olacak şeklinde yazmakla bu iş olmaz. Ha yatırım programına alınmakla da bu iş bitti sanılmasın. Kimin il ve ilçeler vardır ki bu işi 2-3 yılda bitirir, kimisi de 5-6 yılda zor bitirir. Tabiyi ki ödenek yokluğundan. Ha bu arada 2017 yılının da yarısı geçti. 2017 yılı yerine 2018 yılı kastedilmiş olunmasın.

08.07.2017, 23:04
ERCANKINDAM

ben en çok bu hızlı trene takmış durumdayım acaba akıbeti ne durumda ekap tan takip ediyorum delice kırşehir 1 seneyi geçti hala ihale sonuçlanmamış nasıl bir ihale anlamadım iptal mı oldu niye uzuyor birileri açıklama yapmalı diğer yandan bu çevre yolunu şehircilik bakanı gereksiz demiş yaptığı hayır ürküttüğü kurbağaya değmiyormuş allah aşkına kamuoyunu tatmin eden bir açıklama lütfen bizlerde il dışından sürekli takip ediyoruz

09.07.2017, 3:37

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .