Milletvekili Mikâil Arslan’dan Motiur Rahman Nizami’nin idam edilmesine tepki

Milletvekili Mikâil Arslan’dan Motiur Rahman Nizami’nin idam edilmesine tepki

13.05.2016

AK Parti Kırşehir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mikâil Arslan, Bangladeş’te Cemaat-i İslam partisinin lideri Motiur Rahman Nizami idam edilmesine tepki gösterdi. Bangladeş’te hükümet tarafından kurulan savaş suçları mahkemesinde yargılanan muhalefetteki Cemaat-i İslami partisinin lideri Motiur Rahman Nizami idam edilmesine tepkiler devam ederken, bu tepkilere Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan da katıldı. Milletvekili […]

AK Parti Kırşehir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mikâil Arslan, Bangladeş’te Cemaat-i İslam partisinin lideri Motiur Rahman Nizami idam edilmesine tepki gösterdi.
Bangladeş’te hükümet tarafından kurulan savaş suçları mahkemesinde yargılanan muhalefetteki Cemaat-i İslami partisinin lideri Motiur Rahman Nizami idam edilmesine tepkiler devam ederken, bu tepkilere Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan da katıldı.
Milletvekili Arslan, yaptığı yazılı açıklamada tepkisini şöyle dile getirdi:
“Türkiye’nin birçok yönden kritik bir dönemden geçtiği bu günlerde, vatanları, bayrakları, milletleri ve inandıkları uğruna canlarını vermekten tereddüt etmeyen şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve dua ile anıyoruz.
“Hak ile Batılın savaşı Türkiye’de olduğu gibi bütün dünyada ve özellikle İslam Coğrafyasında Habil ve Kabil’den beri devam etmektedir.
“Bizler ülkemizdeki şehitlerimize ağlarken, 8.000 km ötemizden bir şehit haberi daha aldık.
“Bangladeş’te Cemaat-i İslami liderleri Motiur Rahman Nizami idam edildi!
“Cenab-ı Hakk’ın şedahat mertebesini nasip ettiği bu kutlu insan, bütün cemaatine, bütün müslüman alemine ve bütün insanlığa son vasiyetinde şunları söylüyordu:
“Her zaman batılın, zulmün ve haksızlığın karşısında ilmi mücadeleye devam edeceksiniz. Bir mümin asla Allah`tan ümidini kesmez. Hayatınızın sonuna kadar Allah yolunda bir gaye ile görevinizi sürdüreceksiniz. Batılın tüm tuzaklarına ilim yoluyla cevap vereceksiniz. Kadınlarımızın yetiştirilmesine ve ahlâk yoluna önem vereceksiniz. Ben yaşlandım. Ben şehit olarak Allah`ın huzuruna gitmek istiyorum. Halkım ve dünya Müslümanlarından dua istiyorum. Eğer dünyada bir daha görüşemezsek, cennette görüşeceğimizi ümit ediyorum inşallah.”
Kendisinin duasına binlerce kez amin diyoruz ve ilim merkezli bir hayat vasiyetini bir emir telakki ediyoruz.Allah bizleri Şehitlerimiz ile Cennetinde buluştursun!YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .