Milletvekili Mikail Arslan’dan Kadın Ceza Tevkif Evi talebi

Milletvekili Mikail Arslan’dan Kadın Ceza Tevkif Evi talebi

11.11.2017

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü makamında ziyaret ederek Kırşehir’e ”Kadın Ceza Tevkif Evi” ve yine açık ceza Tevkif Evine bağlı ”Kesimhane” yapılmasını istedi. Ziyarette Kırşehir Merkezde yapılması planlanan yeni Ceza İnfaz Kurumunun ihalesinin geçtiğimiz Ağustos ayında Adalet Bakanlığı’nda yapıldığını ve yeni yapılacak 4 cezaevinin 4 bin kişilik olacağını anlatan Milletvekili […]

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü makamında ziyaret ederek Kırşehir’e ”Kadın Ceza Tevkif Evi” ve yine açık ceza Tevkif Evine bağlı ”Kesimhane” yapılmasını istedi.
Ziyarette Kırşehir Merkezde yapılması planlanan yeni Ceza İnfaz Kurumunun ihalesinin geçtiğimiz Ağustos ayında Adalet Bakanlığı’nda yapıldığını ve yeni yapılacak
4 cezaevinin 4 bin kişilik olacağını anlatan Milletvekili Mikâil Arslan, bu konuda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve bakanlık bürokratlarına teşekkür etti.
Ziyarette Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den Kırşehir’e ”Kadın Ceza Tevkif Evi” ve yine açık ceza Tevkif Evine bağlı ”Kesimhane” yapılmasını da talep ettiklerini anlatan Milletvekili Mikâil Arslan, ziyaretin ardından gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Adalet Bakanlığı’nca Ekizağıl yolu üzerinde, havaalanı yakınında 500’er kişilik iki yüksek nitelikli kapalı cezaevi ile birlikte 250’şer kişilik birisi yarı açık, diğeri S tipi olmak üzere 2 ayrı daha cezaevinin yapılacak. Bir kompleks içinde her türlü donanımın bulunacak. Ayrıca büyük bir de duruşma salonu inşa edilecek. Toplam 246 bin m2 inşaat alanın içinde yapılacak cezaevlerinde mahkum ve çalışanlarla birlikte 5 bin kişinin bulunacağını, mahkumların yakınlarının Kırşehir’e yapacakları ziyaretleri düşünürsek Kırşehir ekonomisine de büyük katkı sağlayacak. Kırşehir’in şehir merkezinde kalan cezaevinin hem şehir merkezinde kalmasından, yanında üniversite var, toplu konut alanı var, oteller var, hem konumu açısından dışarı alınmasının faydası olacağını düşündüğümüz için böyle büyük bir yatırımı gerçekleştiriyoruz. Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül’e yaptığımız bu ziyarette Kırşehir’e ‘Kadın Ceza Tevkif Evi ve yine açık ceza Tevkif Evine bağlı Kesimhane yapılmasını da talep ettik. İnşallah bu taleplerimiz değerlendirilir ve gerçekleştirilir.”
Milletvekili Mikail Arslan’ın girişimleri sonucu Kırşehir Merkez Kuşdilli Mahallesinde 300.000 m² taşınmaz üzerine yapılması planlanan ve içerisinde; 2 adet Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu (95.790 m²), 1 adet S tipi Ceza İnfaz Kurumu (35.811 m²), 1 adet 240 kişilik Açık Ceza İnfaz Kurumu (3.274 m²), 4 adet ziyaretçi bekleme binası (2.387 m²), 1 adet Teknik Bina ((4.163 m²), (Isı Merkezi, Çamaşırhane, Mutfak), 1 adet Sağlık Ocağı (2460,92 m²), 1 adet Duruşma Salonu (1.753 m²), 16 Blok (75.199 m²), (320 Daire) Lojman, 1 adet Jandarma Binası (4.267 m²) ve Ceza İnfaz Kurumuna ait diğer müştemilatları (su depoları, gözetleme kuleleri, trafo binaları) barındıran, toplam 234.517 m² inşaat alanına sahip ve proje aşaması tamamlanan Ceza İnfaz Kurumu’nun ihalesi Ağustos ayında yapıldı ve ilgili müteahhit firmaya teslim edilerek inşaatına başlandı.
Milletvekili Arslan, Bağbaşı Mahallesi’ndeki mevcut F Tipi Cezaevi’ndeki mahkum ve tutukluların Adalet Bakanlığı’nca Kırşehir’e yaptıracağı 3 cezaevini tamamladıktan buraya nakledileceğini ve boşalacağı cezaevi binası ile arsasının ne şekilde değerlendirileceğine karar vereceğini sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .