Milletvekili Metin İlhan, öğretmenlerin gününü kutladı

Milletvekili Metin İlhan, öğretmenlerin gününü kutladı

22.11.2018

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm öğretmenlerin gününü kutladı. 24 Kasım’ın çağdaş ve aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyişin yolunu gösteren, eğitimin her alanında bilgi birikimi ve kültür seviyesi yüksek nesiller yetiştiren kutsal bir mesleğe sahip olan tüm öğretmenlerimizin günü olduğuna dikkati çeken Milletvekili İlhan, yayınladığı mesajda şunları […]


CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.
24 Kasım’ın çağdaş ve aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyişin yolunu gösteren, eğitimin her alanında bilgi birikimi ve kültür seviyesi yüksek nesiller yetiştiren kutsal bir mesleğe sahip olan tüm öğretmenlerimizin günü olduğuna dikkati çeken Milletvekili İlhan, yayınladığı mesajda şunları söyledi:
“Eğitim-öğretim, bir toplumun gelişmesi ve ilerlemesinde geleceği için büyük bir öneme sahiptir. Bu ise; kaliteli, verimli, doğru bir eğitim ile donanımlı, bilgi birikimi yüksek, nitelikli ve aydın bireyler yetişmesinde; özveri, sabır, hoşgörü ile mesleklerini icra eden kıymetli öğretmenlerin emekleri ile mümkündür.
“Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirin’ sözü ile bir ülkenin geleceği açısından öğretmenlik mesleğinin önemli olduğu vurgusunu yapmış, her defasında; eğitim ve öğretimdeki birikerek ilerleyişin toplumun gelişip modern bir yapıda olması bakımından mühim olduğuna dikkat çekmiştir. Ancak bugünkü duruma baktığımızda yapboz oyununa dönen eğitim sistemi ile öğrenci ve öğretmenler deneme tahtası haline gelmiş, her bakan değişikliğinde getirilen her yeni uygulama ile 2002 yılından bu yana iktidar partisinin, doğru bir eğitim sistemi üzerinden istikrarlı bir şekilde gidemeyip başarısızlıklara imzasıyla sonuçlanmıştır.
“Diğer taraftan kalkınmanın temeli kaliteli ve iyi bir eğitim-öğretimden geçmektedir. Ülkenin bugün içinde bulunduğu durumlara bakacak olursak değil kalkınmanın temelini oluşturan unsurlar, verimli bir eğitimden söz etmek dahi mümkün değildir. Günden güne daha da gelişme yolunda ileriye gitmek yerine söz konusu iktidar döneminde aksine geriye ve yerinde sayan bir ülke oluşturmanın, bir toplum yaratmanın çabası içine girilmiştir.
“Çağdaş, aydın ve modern bir toplumun ilerleyişini engellemek isteyen çağın gerisinde kalmış uygulamalarla eğitim sistemini çökertmiş olan bu zihniyete dur diyecek, karşı duracak olan, bütün nesillere modern bilim ve teknolojinin getirdiklerinin ışığında eğitimi-öğretimi ileriye taşıyacak olan tüm eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .