Milletvekili Kendirli’nin çabaları sonucu Kırşehir’e iki uzman doktor daha atandı

Milletvekili Kendirli’nin çabaları sonucu Kırşehir’e iki uzman doktor daha atandı

12.09.2019

AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli’nin Sağlık Bakanlığı nezdinde sürdürdüğü yoğun girişimler sonucu Kırşehir’e 43 hekim ataması yapılırken, iki uzman hekim Kırşehir’e gelerek görevine başladı. Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’e 39’u tabip, 3’ü uzman tabip 42 hekim ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesine de 1 kadın hastalıkları ve doğum profesörünün […]

AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli’nin Sağlık Bakanlığı nezdinde sürdürdüğü yoğun girişimler sonucu Kırşehir’e 43 hekim ataması yapılırken, iki uzman hekim Kırşehir’e gelerek görevine başladı.
Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’e 39’u tabip, 3’ü uzman tabip 42 hekim ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesine de 1 kadın hastalıkları ve doğum profesörünün kentte göreve başlayacaklarını açıklamıştı.
Kırşehir’e ataması yapılan 39 tabibin acil servisler ve 112 bünyesinde hizmet vereceğini, 4 uzman tabibin ise kadın hastalıkları ve doğum, çocuk cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları alanlarında çalışacağını aktaran Kendirli, çocuk cerrahisinde hiç hekim bulunmayan Kırşehir’e yapılacak atamayla bu alandaki tedavilerin başka illere sevk edilmeden kentte yapılacağını kaydetmişti.
Kendirli’nin bu açıklamalarının ardından Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan iki uzman hekim görevine başlayarak hasta kabulüne başladı.
Prof. Dr. Mustafa Kara İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hasta kabulüne başladı.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitiminden mezun olan Prof. Dr. Mustafa Kara, uzman alanını ise İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Son olarak Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışan Prof. Dr. Mustafa Kara, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı.
ÜROLOJİ UZMANI OP. DR. İBRAHİM ÜNTAN
Op. Dr. İbrahim Üntan, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Polikliniği’nde hasta kabulüne başladı.
Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamlayan Op. Dr. İbrahim Üntan, son olarak Yozgat Şehir Hastanelerinde hizmet veriyordu.
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayini çıkan Op. Dr. İbrahim Üntan, Üroloji Polikinliği’nde hastalara hizmet vermeye devam ediyor. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .