Milletvekili Kendirli, eğitim yatırımlarını yerinde inceledi

Milletvekili Kendirli, eğitim yatırımlarını yerinde inceledi

23.01.2019

Milletvekili Mustafa Kendirli, kar kış demeden Kırşehir Merkezindeki inşaatı devam eden eğitim yatırımlarını yerinde inceledi. Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ilk olarak yapımı devam eden Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ederek Okul Müdürü Sezgin Akgün’den bilgi aldı.24 derslik Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi içinde 200 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu ve 1 adet kapalı spor salonu […]

Milletvekili Mustafa Kendirli, kar kış demeden Kırşehir Merkezindeki inşaatı devam eden eğitim yatırımlarını yerinde inceledi.
Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ilk olarak yapımı devam eden Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ederek Okul Müdürü Sezgin Akgün’den bilgi aldı.24 derslik Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi içinde 200 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu ve 1 adet kapalı spor salonu bulunuyor.
Ardından 40 derslik 30 Ağustos Zafer İlk Öğretim Okulu’na geçerek Okul Müdürü Özgür Kurudal’dan bilgi alan Milletvekili Mustafa Kendirli, daha sonra Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ile devam eden okul inşaatları hakkında istişarede bulundu.
“Kırşehir’de eğitimimizi daha üst seviyelere taşımak için en doğru kararları vermeliyiz” diyen Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, “Kırşehir, ülkemizin eğitim konusunda en başarılı illerindendir. Bu başarı eğitim camiamızın ve velilerimizin eğitim hayatına verdiği önemin göstergesidir. İlimizdeki eğitim kalitesini korumak, daha da ileri noktalara taşımak adına çalışmalar yürütülmektedir. Amacımız, öğrencilerimizi sağlıklı ve güvenli ortamlarda, geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Eğitim süreci ailede başlar, okul döneminde öğretmenlerle devam eder. Hedefimiz, öğrencilerimize bilgi aktarmanın yanı sıra millî ve manevî değerlerini benimsemiş, bilimi ve insanî değerleri üstün tutan bir nesil yetiştirmektir” dedi.
2019 yılı sonunda Okulların tamamlanmasını planlandığını aktaran Milletvekili Mustafa Kendirli, “Öğrencilerimiz artık daha modern bir binada eğitimlerini sürdürecek. Yeni binada dersliklerin yanı sıra kütüphane, konferans salonu ve laboratuvar olacak. Ülkemizin geleceği olan gençlerimiz, hayatın her alanında başarılı olmak için kendilerini geliştirmelidir. Bu vesileyle, bütün eğitim camiamıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum ” dedi.
Toplam yapım maliyetleri 19.277.440,00 TL olan Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi ve 30 Ağustos Zafer İlk Öğretim Okullarımızda yapılan incelemeler sırasında Milletvekili Mustafa Kendirli ’ye Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kurtuluş Yılmaz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Muhsin Kaya, Milli Eğitim Yatırım Şube Müdürü Aslan Keleş, Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Sezgin Akgün ve 30 Ağustos Zafer İlk Öğretim Okulu Müdürü Özgür Kurudal eşlik etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .