Milletvekili Arslan, yol çalışmalarını inceledi

Milletvekili Arslan, yol çalışmalarını inceledi

31.10.2017

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan, yapımı devam eden Kırşehir-Toklumen-Kaman-Savcılı Yolu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Milletvekili Mikail Arslan’ın “Yol Medeniyettir” düsturu ile yapılması için Milletvekili Salih Çetinkaya ile çaba sarf ettiği ve ihalesi Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde yapılan Kırşehir-Toklumen-Savcılı-Kaman yolunun sözleşme ve protokolleri 14 Temmuz 2017 tarihinde imzalanan ve yer teslimi […]

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan, yapımı devam eden Kırşehir-Toklumen-Kaman-Savcılı Yolu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Milletvekili Mikail Arslan’ın “Yol Medeniyettir” düsturu ile yapılması için Milletvekili Salih Çetinkaya ile çaba sarf ettiği ve ihalesi Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde yapılan Kırşehir-Toklumen-Savcılı-Kaman yolunun sözleşme ve protokolleri 14 Temmuz 2017 tarihinde imzalanan ve yer teslimi 18 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Kırşehir-Toklumen-Kaman-Savcılı Yolu’ndaki çalışmaları yerinde incelediler.
Yer tesliminin ardından yapımına arazi sorunu bulunmayan Kaman-Savcılı güzergahından başlanılan yolun 70.4 km uzunluğunda ve 12 metre platform genişliğinde olacağını belirten Milletvekili Mikâil Arslan, 156 adet menfeze, 7 adet tarımsal amaçlı alt geçide, ve 10 adet kavşağa sahip olduğunu, Sarıyahşi-Kırşehir güzergahındaki çalışmalarının da Eylül ayında başlandığını, iş bitirme süresinin 700 gün olduğunu ve 18.06.2019 tarihinde tamamlanmasının planlandığını bildirdi.
Milletvekili Mikâil Arslan, Kırşehir-Toklumen-Kaman-Savcılı Yolu’nun tamamlanması ile Kırşehir’de ulaşımın daha rahat ve kolay olacağını belirterek, bu projenin Kırşehir ve yöre halkına hayırlı olması dileğinde bulundu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .