Milletvekili Arslan, Kuveyt’le heyetiyle bir araya geldi

Milletvekili Arslan, Kuveyt’le heyetiyle bir araya geldi

15.09.2017

Kuveyt Dostluk Grubu Başkanı ve Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın da katıldığı, Başbakan Binali Yıldırım ile Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah arasında gerçekleşen görüşmelerde Kuveyt-Türkiye heyetler arası 6 anlaşma imzalandı. Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan’ın verdiği bilgiye göre, taraflar, ekonomi ve yatırım alanlarındaki iş birliğinin ulaştığı düzeyden memnuniyetlerini ifade etti, söz konusu iş […]

Kuveyt Dostluk Grubu Başkanı ve Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın da katıldığı, Başbakan Binali Yıldırım ile Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah arasında gerçekleşen görüşmelerde Kuveyt-Türkiye heyetler arası 6 anlaşma imzalandı.
Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan’ın verdiği bilgiye göre, taraflar, ekonomi ve yatırım alanlarındaki iş birliğinin ulaştığı düzeyden memnuniyetlerini ifade etti, söz konusu iş birliğinin derinleştirilerek genişletilmesi amacıyla çalışmaların devam etmesi konusunda mutabık kaldı. Türkiye yaklaşık 1,5 milyar dolara ulaşan Türkiye’deki Kuveyt yatırımlarının daha da artırılması çağrısında bulundu, iki taraf ayrıca özel sektör ve iş adamlarının, bankacılık ve inşaat başta olmak üzere karşılıklı olarak çeşitli sektörlerde güçlü bir şekilde faaliyet göstermesinden duydukları memnuniyeti ifade etti. Bu çerçevede, Kuveyt’te bedeli 6,3 milyar doları aşan projeleri üstlenen Türk şirketlerinin faaliyetlerine vurgu yapıldı.
İmzalanan Anlaşmalarla ilgili bilgiler de veren Milletvekili Mikâil Arslan, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Kuveyt Devleti Milli Muhafız Komutanlığı Personelinin Eğitim ve Öğretimi Alanında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuveyt Devleti Hükümeti Arasında İşbirliği Protokolü, Türkiye Cumhuriyeti Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Kuveyt Devleti Bilgi Teknolojileri ve İletişim Düzenleme Kurumu Arasında Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Alanında Mutabakat Zaptı. Türkiye Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi Başkanlığı ile Kuveyt Devleti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Geliştirilmesi Ulusal Fonu Arasında Mutabakat Zaptı gibi önemle anlaşmaların ayltına imzalar atıldı.
Milletvekili Arslan, anlaşmaların iki ülke ilişkilerinde hayırlara vesile olmasını diledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .