Milletvekili Arslan, Kırşehir yatırımlarına kaynak arayışında

Milletvekili Arslan, Kırşehir yatırımlarına kaynak arayışında

08.09.2017

KIRŞEHİR’DE yenilenebilir enerjiye yatırım yapan Ahi Evran Üniversitesi’ne Maliye Bakanlığı’ndan destek sağlanması noktasında girişimler sürüyor. Kırşehir’in eğitim, kültür ve sosyal ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Bakanlık nezdinde görüşmelerini sürdüren Milletvekili Mikail Arslan, Ahi Evran Üniversitesi’nde yapılması öngörülen projeler için de destek arayışına başladı. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’e yapılması öngörülen projeler için Maliye Bakanı Naci […]

KIRŞEHİR’DE yenilenebilir enerjiye yatırım yapan Ahi Evran Üniversitesi’ne Maliye Bakanlığı’ndan destek sağlanması noktasında girişimler sürüyor.
Kırşehir’in eğitim, kültür ve sosyal ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Bakanlık nezdinde görüşmelerini sürdüren Milletvekili Mikail Arslan, Ahi Evran Üniversitesi’nde yapılması öngörülen projeler için de destek arayışına başladı.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’e yapılması öngörülen projeler için Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüştü.
Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı makamında ziyaret eden Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’e yapılması planlanan yatırımlar ve Ahi Evran Üniversitesi’nin Yenilenebilir Enerji Projesi ile Kırşehir İl Özel İdaresi projelerinin desteklenmesi konularında talepte bulundu.
BU ARADA yenilenebilir enerji alanında yatırımlara başlayan Ahi Evran Üniversitesi’nde 30 KW’a kapasitede bulunan Güneş Enerji Sistemleri yatırımların ilkini oluşturuyor. Proje ile alanda bulunan kuyudan saniyede yedi litre su çıkacak. Bununla üniversitenin genel su deposuna katkı sağlanması hedefleniyor. GES’le elde edilen su ile üniversite Merkez Yerleşkesinin su ihtiyacının yüzde 25’i karşılanmış olacak.
Güneş Enerji Sistemlerinin üniversitenin ilk yenilenebilir enerji kaynağı olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, yenilenebilir enerji alanında yatırımların devam edeceğini açıklamıştı.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .