Milletvekili Arslan, Enerji Bakanı Albayrak’ı ziyaret etti

Milletvekili Arslan, Enerji Bakanı Albayrak’ı ziyaret etti

12.03.2018

KIRŞEHİR’İN kalkınması ve gelişmesi noktasında yatırımları yakından takip eden ve yeni projeleri hayata geçiren Milletvekili Mikail Arslan, ilimiz sanayisinin gelişmesi noktasında da Bakanlık nezdinde görüşmelerini sürdürüyor. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı makamında ziyaret ederek, Kırşehir’e enerji konusunda katkı sağlayacak yatırımları görüştü. Ülkemizde ve bölgemizdeki güncel konuların değerlendirildiği […]

KIRŞEHİR’İN kalkınması ve gelişmesi noktasında yatırımları yakından takip eden ve yeni projeleri hayata geçiren Milletvekili Mikail Arslan, ilimiz sanayisinin gelişmesi noktasında da Bakanlık nezdinde görüşmelerini sürdürüyor.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı makamında ziyaret ederek, Kırşehir’e enerji konusunda katkı sağlayacak yatırımları görüştü.
Ülkemizde ve bölgemizdeki güncel konuların değerlendirildiği ziyarette, Kırşehir’den de geçen TANAP boru hattının şehrimize sağlayacağı katma değere ilişkin görüşler aktarıldı.
Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti arasında 26 Haziran 2012 tarihinde imzalanan “Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Sistemine İlişkin Hükümetlerarası Anlaşma” ile ülkemizde 20 ilden geçmesi planlanan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) ile Kırşehir’in sürdürülebilir kalkınması öngörülüyor.
Milletvekili Arslan’ın ziyaretinde ayrıca, Petlas’ın 300 milyon TL’lik yatırım ile şehrimize yeni bir fabrika kurarak büyümesiyle ilgili bürokratik sorunların çözülmesine ilişkin talep iletildi.
Organize Sanayi Bölgesi’nin Petlas’a yakınlaştırılarak büyümesini sağlayacak 300 milyonluk yatırım Kırşehir’e kazandırılacak.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .