Milletin adayı İnce oldu

Milletin adayı İnce oldu

10.05.2018

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu! Türkiye’nin günlerce nefesini tutarak beklediği aday, parti içinden gelen Muharrem İnce oldu. İlk söylemi, “Ben herkesin, ben Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağım” dedi. Hiç kimseyi, hiçbir kesimi ayırt etmeyeceğini, tüm toplumu kucaklayacağı mesajını verdi. Ahmet Taner Kışlalı salonunu hınca hınç dolduran milletin içinde adaylığı resmen ilan edildiğinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na […]

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu!
Türkiye’nin günlerce nefesini tutarak beklediği aday, parti içinden gelen Muharrem İnce oldu.
İlk söylemi, “Ben herkesin, ben Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağım” dedi.
Hiç kimseyi, hiçbir kesimi ayırt etmeyeceğini, tüm toplumu kucaklayacağı mesajını verdi.
Ahmet Taner Kışlalı salonunu hınca hınç dolduran milletin içinde adaylığı resmen ilan edildiğinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na parti rozetini verdi ve Kılıçdaroğlu tarafından kendisine Türk bayrağı rozeti takıldı. İşin en önemli noktası da buradadır. İnce’nin ayrıştırmayan, bölmeyen, taraf tutmayan ve bir bireyi olduğu ülkenin değerlerine sahip çıkan bir isim olduğu gerçeği unutulmamalıdır.
Bu topraklarda yaşayan, suyunu içip havasını teneffüs eden, çalışıp çabalayarak geçimini idame eden her kesimden ama tüm insanların, bu ülkenin, bu benim “Cumhurbaşkanım” diyebileceği bir isim…
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve İnkılapları’na bağlı olan ve daima bağlı kalacağına inanılan bir isim…
Ülkemizde uzun süredir yaşanılan olumsuzlukların, haksızlıkların, adaletsizliklerin ve hukuksuzlukların hesabını sorabilecek bir isim. En büyük sermayesi şeffaf, dürüst ve çalışkan olmasıyla bilinen bir isim.
Gençlik yıllarından beri, tüm yaşamı boyunca sosyal demokrasiyi benimsemiş, 24 Haziran’da Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak en doğru isim, Muharrem İnce.
Artık ülkenin gerçeklerini yaşayarak görüyoruz. Kimi siyasi partilerde Genel başkanın karşısına cesaret edip aday çıkmıyor, kimilerinde de çıkan adaylar ihanetle suçlanıp partiden ihraç ediliyor.
Ama gelin görün ki CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu kendisine rakip olan bir insanı Cumhurbaşkanlığına aday gösterebiliyor.
İşte demokrasi budur, işte erdemlilik budur, işte siyaset budur.
Kılıçdaroğlu’nu bu kararından dolayı cani gönülden kutluyorum.
Elbette, Muharrem İnce’nin aday olarak gösterilmesinde, anketler, sosyal medya, CHP’nin örgütleri belirleyici nedenler olmuştur ama CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu gösterdiği bu demokratik tavrından dolayı bir kez daha kutlamak gerekiyor.
Bazı siyasi çevrelerden Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na karşı parti genel başkanlığına aday oldu aralarındaki anlaşmazlıklardan dolayı itibarsızlaştırmak için Cumhurbaşkanlığına aday gösterildi. Milletvekili olması istenilmedi ve bu gibi aslı astarı olmayan bir sürü sözler var. Bunların hepsi havada kalır doğru sözler değildir dolayısıyla bu sözlere itibar da edilmez.
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun; Adalet Yürüyüşü çok doğru bir eylem biçimiydi. On beş vekilin iyi partiye transfer edilmeleri sonuçları itibarı ile de doğru bir davranıştı. Millet ittifakı oluşturulması yine doğru bir davranış, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı da çok doğru bir davranış olmuştur. Tüm bunlar rakiplerinin oyun planlarını bozmuş hatta dağıtmıştır bile.
Muharrem İnce’nin adaylığının açıklandığı Cumartesi gününden bu yana yeşeren umutlar çiçek açmaya başlamış ve tüm ülkemizde olduğu gibi Kırşehir parklarında, dolmuş duraklarında, pazaryerlerinde her insan CHP’nin adayını konuşarak umutlanıyor. CHP’nin adayı konuşulduğu zaman insanların gözleri gülüyor. Türkiye’yi yine bir Mustafa Kemal’in ve Atatürk zihniyetinin refaha kavuşturacağı mesajı veriliyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .