“Milletimiz iktidara toprağı bırak git diye yetki vermedi”

“Milletimiz iktidara toprağı bırak git diye yetki vermedi”

25.02.2015

CHP milletvekili aday adayı Rifat Ertem tepkili:
“Milletimiz iktidara toprağı bırak git diye yetki vermedi”

Salı günü CHP Genel Merkezi’ne başvuru evraklarını teslim eden CHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Rifat Ertem, ülkemizdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Süleyman Şah operasyonunu değerlendiren Rifat Ertem, Süleyman Şah Operasyonu’nda tek bir kurşun atılmadan bir askerimizin şehit olduğunu belirterek şehide rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.
Operasyonla Türkiye’nin aciz bir ülke konumuna düşürüldüğünü öne süren Rifat Ertem, “Süleyman Şah Türbesine ister rejimden ister IŞİD’den gelebilecek saldırı aynıyla mukabele görür. Ve oradaki vatan toprağının savunulmasında Türkiye her türlü tedbiri alır diyor dönemin Dışişleri Bakanı şimdiki Başbakan. Biz hangi gerekçeyle 3 naaşı oradan taşıyoruz? Bir geriye gidelim. Biz ne yapmışız? Süleyman Şah’ı güvence altına almış mıyız? Türkiye Cumhuriyeti toprağı. Uluslararası anlaşma var. Niye terk ediyoruz? Soruyoruz kendi ülkesinin toprağını terk etmek veya kurşun atmadan bırakan bir hükümete ne denir? Teröristin önünde eğilenler yarın karşılaşılacak diğer tehditlere karşı ilk işi terk etmek mi olacak ? Güçlü devlet, karşılaşılan ilk tehditte topraklarını bırakıp gitmekle değil, teröristlere dersini vermekle olunur. Bu utanç Türkiye’ye fazla! Uluslar arası anlaşmalarla elde etmiş olduğu vatan toprağındaki kendi karakolunu yıkıp, kendi askerini geri çekip, kendi toprağını terk etmeyi başarı diye sunmak danışıklı bir dövüşün kanıtıdır. Hatay’ın Türkiye’ye katılması, Boğazlar ve Süleyman Şah. Bunları kim yaptı? CHP yaptı. Biz bunları yaptık. Bir karış toprağımızdan ödün vermedik. Terk etmedik, göğsümüzü açtık mücadelemizi yaptık. Bu ülkenin onuru için bunlar ne yaptı? Süleyman Şah’ın türbesini boşalttılar, vatan topraklarını bıraktılar. Bunu da zafer diye ilan ediyorlar. Pes doğrusu. 10 dönüm vatan toprağını koruyamayan bu hükümet 776 bin kilometre kare vatan toprağını nasıl koruyabilir? Biz bu hükümete nasıl güvenebiliriz? Milletimiz bu iktidara toprağı koru diye yetki verdi. Toprağı bırak git diye yetki vermedi. Korkaklığın, aciz olmanın, zafer olmak olduğunu da gördük ya. Zafer arıyorsalar Sakarya’ya bakacaklar, Dumlupınar’a, Afyon’a Erzurum’daki Nene Hatuna bakacaklar. Maraş’taki Sütçü İmam’a, Kıbrıs’a, Gaziantep’deki Şahin Bey’e bakacaklar. Bunların hiç birisi ülkesini terk etmedi. Ölümü göze aldılar. CHP iktidarında kimsenin yüzü yere eğilmeyecek, başı dik, alnı açık olacak, ülkemizin ve ordumuzun onuruyla kimse oynayamayacaktır. Kırşehirli hemşehrilerim ülkemizdeki bu durumu artık çok iyi gördü ve anladı. Onlara 7 Haziran seçimlerinde gereken dersi vereceğine inanıyorum” dedi.

rifat ertemmm copy
Meclis’te yaşanan İç Güvenlik Paketi’nin Türkiye’ye yakışmadığını da belirten Rifat Ertem, bu konuda hükümet milletvekillerinin tutumunu herkesin hayret ve şaşkınlıkta izlediğini söyledi.
Malatya’da iki askeri uçağın düşmesiyle 4 askerin şehit olmasından duyduğu üzüntüyü de dile getiren Rifat Ertem “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait iki RF-4E tipi keşif uçağımızın, Malatya’nın Akçadağ ilçesi yakınlarında düşmesi sonucu 4 kahraman pilotumuzun şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle duymuş bulunmaktayım. Şehit düşen 4 pilotumuza Allah’tan rahmet, Türk milleti ve yakınlarının acısını paylaşır sabır ve başsağlığı dilerim” dedi.
Öte yandan CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem, seçim çalışmalarını Kırşehir il genelinde yoğun şekilde sürdürüyor. Halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Rifat Ertem, kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.
Yıllardır çeşitli nedenle CHP’den uzaklaşan, küsen kırgınlar da Rifat Ertem’le birlikte yeniden partilerine döndükleri gözlemleniyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .