“Milletime ve memleketime hizmet vermek için yola çıktım”

“Milletime ve memleketime hizmet vermek için yola çıktım”

04.04.2015

MHP’de Assiye Yıldırım aday adayı
“Milletime ve memleketime hizmet vermek için yola çıktım”

assiye-yildirim copy

MHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım, Irak’taki IŞİD katliamından kaçarak ülkemize sığınan Türkmen kardeşleri ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım, memleketi Kırşehir’i hizmet etmek için bu yola çıktığını söyledi.
MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Assiye Yıldırım, “Hayatım boyunca, yüreğimde taşıdığım en büyük sevda olan vatan aşkını kişisel hedeflerimin ve şahsi hayatımın önünde tuttum. Büyük Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duydum ve layık olmaya özen gösterdim. Bu yolda, bu güne kadar edindiğim tecrübe ve bilgi birikimi ışığında artık daha fazla sorumluluk almam gerektiği inancı ile aktif siyasete adım atıyorum” dedi.
Kırşehir’in kızı MHP Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım “Hedefimiz sınırlarımız ötesinde ki Türk varlığını yerlerinde güçlü ve mutlu kılmaktır” dedi.
MHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım Pazar gününü Irak’taki IŞİD katliamından kaçarak ülkemize sığınan Türkmen kardeşlerimize ayırdı.
MHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım sığınmacı Türkmen aileleri ziyaretinde yaptığı açıklamada; “MHP İktidarında hiçbir soydaşımız, kardeşimiz yerinden, yurdundan edilmeyecek, kendi memleketinde güçlü, yuvasında mutlu kılınacaktır. İŞİD’i organize eden, besleyip, şımartan, masum insanların üzerine bir cinayet güruhu olarak salan, yerli ve yabancı iş birlikçilerine ve destekçilerine lanet olsun.Atatürk’ün dediği gibi Misak-ı Milli sınırında soydaşlarımız bulundukları yerde güçlü tutulmalıdır. Onlar, bizim sınırlarımız ötesinde ki en samimi varlıklarımızdır. Düsturundan hareketle Türkmen kardeşlerimiz de kendi memleketlerinde; Telafer’ de, Kerkük’ te, Altınköprü’ de Tuzhurmatu başta olmak üzere Irak’taki Türkmen varlığı kendi köy, kasaba ve kentlerinde o yörenin sözü dinlenen itibarlı aileleri haline yeniden getirilecek. 21. yüzyılı Türk Yılı olarak güçlü ve mutlu bir şekilde idrak etmek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Etrafımızı ateş çemberine döndüren soydaşlarımızı yerinden yurdundan edip, can derdine düşüren İŞİD’ci politikalar bir daha gelmemek üzere Türk Dünyasından kovulacaktır. Ey Türk Evladı, şartlar ne olursa olsun başın yüce dağlar kadar dik alnın, ağrı dağının karı kadar pak olacaktır. Gelecek senindir senin olacaktır. Kadınlar, işsizler iş başına, gençler geleceğe, bütün millet harekete geçiyoruz” dedi.
Türkmen aileler Kırşehir’in Kızı MHP Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım’a teşekkür edip, vekil seçildiğinde kendilerine sahip çıkacağına inandıklarını belirterek uzun uzun dua ettiler.
7 Eylül 1977 tarihinde Kırşehir’de doğan Yıldırım, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Çocukluğundan itibaren Milliyetçi bir ailede, milli ve manevi şuur ile yetişen Yıldırım, MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 2. dönem mezunu.
İş hayatına, 2000 yılında Anki Dergisinde başlayan Yıldırım, 2004-2010 yılları arasında, Türkiye’nin en büyük ilaç firması olan Abdi İbrahim’de Tıbbi Mümessil olarak devam etti. 2010 yılından itibaren medya alanına yöneldi. TRT Anadolu’da sunucu ve program yapımcısı olarak, Asiye Yıldırım ile Türkiye’de Tarım programını başlattı.
Bulunduğu her alanda ve zeminde görevin en iyisini yapabilmeyi, her an ve her şeyden önce memleketini ve Büyük Türk Milleti’nin yüksek menfaatlerini düşünmeyi ilke edinen Yıldırım, bu alanda bütün engellemelere rağmen yılmadan doğru olanı söylemiş ve bu bakış açısı ile Türk Tarımını ekrana taşıdı.
Tarım gazeteciliği, dünyada 1950’lerden itibaren ayrı bir dal olarak medya içerisinde etkin bir rol alırken, ülkemizde böyle bir yapılanmanın olmadığı zor zaman ve şartlarda tarım gazeteciliği alanında çalışmalara başlayan Yıldırım, Tarım Yazarları, Gazetecileri ve Yayımcıları Derneği’nin (TAGYAD) kurucu üyesi ve genel başkan yardımcısı.
Dünyanın en stratejik sektörü olan tarımda, ülkemizin potansiyelini etkin bir şekilde kullanabilmesi ve Türk Tarımının dünyada hak ettiği yere ulaşabilmesi adına çalışmalar sürdüren MHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Assiye Yıldırım, TRT’de 120 bölüm canlı yayınla, ülkemizin tarım sektörünü mercek altına aldı. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her yöresinde programlar yapmış, bu programlarda özellikle tarım alanında faaliyet gösteren insanlarımızın sorunlarını ve beklentilerini yansıttı.
2011-2013 yılları arasında Antalya, Burdur, Kırşehir, Van, Elazığ, Diyarbakır, Bingöl, Malatya, Bitlis, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep, Siirt, Erzurum, Mardin gibi birçok ilimizin kırsalında da program çekimleri yapmış, yalnızca tarımsal üretim değil aynı zamanda sosyo-ekonomik anlamda da yörenin nabzım tutan Assiye Yıldırım, Güney Doğu Anadolu seyahatlerinde terör sorunu ve yöre insanının yaklaşımı hususunda da önemli izlenimler elde etti.
Kırsaldaki nüfusun kitleler halinde kentlere göçünün, köyde oluşturduğu boşluk ile kentlerde meydana gelen kitlesel işsizlik, yoksulluk ve doğurduğu sosyal sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalarıyla da dikkat çeken Yıldırım, bir tarım ülkesi olan Türkiye’de köylerin boşalması ve çok sinsi bir planla Türk çiftçisinin elinden tarım ve tüm üretim vasıtalarının alınması karşısında yaptığı programlarla büyük ses getirdi.
Daha sonra Tarım Türk TV’den gelen davet üzerine İstanbul’da Assiye Yıldırım ile Tarımın Nabzı programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip hafta içi her gün 6 saat kesintisiz canlı yayın yaptı.
“Kırsalda Kadın”, “Kırsalda Çocuk”, “Mevsimlik Tarım İşçiliği”, “Türk Tarımın Geleceği”, “tarım ve Medya”, “Aile Çiftçiliği ve Kooperatifçilik” konularında röportajlar vermiş ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılan Yıldırım, Türk tarımını, köyünü-köylüsünü yok etmek üzere AKP’nin hayatın her alanına yaydığı ve büyüttüğü taşeron sisteminin varoşlarda iliklerine kadar sömürdüğünü, insanımızın sorunlarını ve çözüm yollarını her zeminde dile getirdi.
Ayrıca Kişisel Gelişim, Yönetim Ve Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kurum Profili Geliştirme, Kamuoyu Araştırma, Siyasal Öngörü Oluşturma konularında uzmanlaşmıştır. Birçok kurum ve kuruluş mensuplarına “Etkili İletişim”, “Beden Dili”, “Sunum Teknikleri”, “Diksiyon”, “Zaman Yönetimi”, “Algı Yönetimi” konularında konferans ve seminerler veren Yıldırım, halen Türkiye Ormancılık Kooperatifleri (ORKOOP) Basın Danışmanlığı görevini yürütüyor.
MHP’den Kırşehir milletvekili aday adaylığı gerekçesini dile getiren Assiye Yıldırım “Öncelikle ülkeme, milletime ve memleketime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vatan, atalarımızın gelecek nesillere teslim edilmek üzere bizlere bıraktığı kutsal bir emanettir. Emaneti sahibine en güzel şekilde teslim edebilmek ise her bir ferdin sorumluluğudur. Ben bu sorumluluğu yerine getirmek için büyük bir adım attım. Şüphesiz zorlu bir yol. Elbette yokuşları, inişleri olacak. Bununla birlikte sizlerin vereceği destek gücüme güç katacaktır. Mensubu olmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında, milletim ve memleketim için hizmet vermek üzere güzel ülkemin şirin kenti Kırşehir’den Milletvekili Aday Adayıyım. Bu yolda bana desteğini esirgemeyen başta ailem olmak üzere bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .