MIHKURDER, Vali Şentürk’ü ziyaret etti

MIHKURDER, Vali Şentürk’ü ziyaret etti

07.08.2017

MİHRAP ve Kur’an Sevdalıları Derneği Başkan ve Yönetimi, Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü ziyaret ederek, faaliyetlerini anlattı. Merkezi Kırşehir’de bulunan Mihrap ve Kur’an Sevdalıları Derneği Genel Başkanı Mahmut Şefik Koç ve üyeleri Zekai Özdemir, Bektaş Saygılı, Zehra Doğancı, Tuba Üstün ve Recep Kadir Turpçu, Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret etti. Derneğin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan […]

MİHRAP ve Kur’an Sevdalıları Derneği Başkan ve Yönetimi, Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü ziyaret ederek, faaliyetlerini anlattı.
Merkezi Kırşehir’de bulunan Mihrap ve Kur’an Sevdalıları Derneği Genel Başkanı Mahmut Şefik Koç ve üyeleri Zekai Özdemir, Bektaş Saygılı, Zehra Doğancı, Tuba Üstün ve Recep Kadir Turpçu, Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret etti.
Derneğin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Koç, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda din görevlilerinin sorunlarına dernek olarak plan, projeleri anlatarak, MIHKUR-DER’in bir yıl içinde görsel ve sosyal medyada yoğun ilgi gördüğünü ve 15 ilde konferans verildiğini, KON TV, AKİT TV, KANAL 26, KANAL 5 gibi ulusal kanallarda projelerin anlatıldığını söyledi.
MIHKURDER Başkan Mahmut Koç, kuruluşundan bugüne MIHKURDER’i genel merkezde hapsetmeyip, tabelası asılmış klasik dernek olmamak için, yönetim kurulu olarak sıkı çalışarak, faal aktif sivil toplum örgütü haline getirmek için dosyalarını gerekçeli hukuka uygun hale getirdiklerini belirtti.
TBMM, Başbakanlık ile iktidar ve muhalefet partileri genel başkan yardımcıları, grup başkan vekilleri, milletvekilleri, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları ile Ombudsman başkanı, bazı il müftüleri, konfederasyon ve sendika başkanları ile görüşerek, protokol imzaladıklarını söyleyen Başkan Koç, büyük şehirlerin ileri gelenlerinin dernek merkezini illerine almak istemelerinin başarı yönden sevindirici olduğunu, ancak merkezin Kırşehir’de kalmasını istediklerini ifade etti.
Vali Necati Şentürk de, özellikle Ankara’da başkent bürokrasisinin takdirini kazanmış MIHKURDER’in Kırşehir’de de canlı ve faal tutmak istediklerini belirtti.
Ziyarette 15 Temmuz özel anısı olarak Kırşehir’i o gün sakin, ferasetli tutum ve kararlarıyla kurtaran Vali Şentürk’e plaket ve Isparta’da basılan ve özel olarak getirtilen tevafuklu Kur’an-ı Kerim ile Kabe örtü kokusu esans takdim edildi.
Plaket ve hediye takdiminden sonra hatıra fotoğrafı çekilmesiyle ziyaret sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .