MHP’NİN MİTİNGİ KIRŞEHİR’İ SALLADI

MHP’NİN MİTİNGİ KIRŞEHİR’İ SALLADI

23.05.2015

Devlet Bahçeli: “Kırşehir’in gönül yarasını sarmaya talibiz, sorunlarına çare olmaya hazırız. Bu nedenle yemin ettik, iktidara yürüyoruz. Feyzimizi Ahi Evran’dan alarak yürüyoruz”

bahçeli kırşehir  (4) copy

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumartesi günü Kırşehir’e gelerek Cacabey Meydanı’nda halka hitap etti.

Kalabalık bir halk topluluğuna halka hitap eden Bahçeli, konuşmasına “Türkiye’nin kurtuluşuna 16 gün kala Kırşehir Cacabey Meydanı’nda sizlerle birlikte olmanın haz ve kıvancını yaşıyorum. Burayı şereflendiren her kardeşimi, her dava arkadaşımı yürekten selamlıyorum.
Saza ruh veren, söze yön çizen, kalbe huzur katan, türkülerde yaşayan, gönüllere taht kuran Bozkırın Tezenesi merhum Ozanımız Neşet Ertaş, Kırşehir’i ne güzel anlatmıştır: ‘Anavatanımsın, baba yurdumsun ozanlar diyarı Şirin Kırşehir/Uzak kaldım gurbat elde derdimsin/Hasretin bağrımda derin Kırşehir.’ Kırşehir, özlemimizi dindirmek için sana geldik. Sözleşmek, kucaklaşmak, el ele vermek için buraya yürüdük. Buradan Akçakent’e, Boztepe’ye, Çiçekdağı’na, Kaman’a, Mucur’a, Akpınar’a selam ve hürmetlerimi iletiyorum” diyerek başladı.

bahçeli  (1) copy
Kırşehir Milletvekili adayları Prof. Dr. Yıldırım Türk ile Mustafa Erkal’a destek isteyen Devlet Bançeli, 7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin ülkemizin birliğine, milletimizin dirliğine, insanımızın refahına, en üst düzeyde katkılar sağlaması dileğinde bulundu ve seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içinde geçmesini temenni etti ve tüm siyasi partilere ve milletvekili adaylarına başarılar diledi.

bahçeli  (2) copy
Kırşehir, ibret edilmesi gereken bir şuur, yaşanması gereken bir gurur olduğunu ifade eden Bahçeli yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Ahiler diyarı Kırşehir, ahlaklı, adalet yanlısı, hoşgörü taraflısı ve kardeşlik sevdalısıdır. Bozkırın ruhunda Türk-İslam asıllarının zafer naraları hâlâ çınlamaktadır. Kırşehir, geçmişine yüz çevirmeden geleceğe yürümektedir. Kırşehir, değerleriyle çelişmeden huzuru, refahı ve bolluğu aramaktadır. Bu da Kırşehir’in en tabi hakkıdır. Cacabey’in emanetleri Kırşehir’dedir. Öyle diyor merhum ozanımız Neşet Ertaş, ‘Garibim gönül sarar/Gönül bileni sorar/Bu gönül yarasını gönlü bilen sarar.’ Biz, hatır bildiğimiz gibi gönül de biliriz. Bunun için de Kırşehir’in gönül yarasını sarmaya talibiz, sorunlarına çare olmaya hazırız. Bu nedenle yemin ettik iktidara yürüyoruz. Feyzimizi Ahi Evran’dan alarak yürüyoruz. Heyecanımızı Baba İlyas’tan alarak yürüyoruz. Yönümüzü Hakk’a dönerek, yüzümüzü iman ve ihlaslı vicdanlara çevirerek yürüyoruz. Evimizi, soframızı, kapımızı açmak için yürüyoruz. Ahilik’te buluşuyoruz. Gözümüzü, belimizi, dilimizi bağlı tutmak için yürüyor, Ahilik’te birleşiyoruz. Yürüyoruz esenle, yürüyoruz selamete bize katılır mısınız? Yürüyoruz kardeşliğe, yürüyoruz milli birliğe bize destek verir misiniz? Bizimle yürü Kırşehir, bizim yürüyüşümüz asaletin sesidir. Bizim yürüyüşümüz milli birliğin nefesidir. Bizim yürüyüşümüz Türk vatanının özlemle beklediği milliyetçi iradedir. Yürürken destek Kırşehir’den yardım ve himaye Cenap-ı Hak’tandır.
Türkiye’yi uçurumun kenarına getiren AKP’ye karşı yürümek vaktidir. (YUH SESLERİ) Hırsıza karşı yürümenin zamanıdır. Rüşvetçilere, kalpazanlara, kaçakçılara, bölücülere, kul hakkını midesine indiren haramzadelere karşı yürümekten başka seçeneği kalmamıştır. Yürümezsek akıbet korkunçtur. Yürümezsek gelecek karanlıktır. Yürümezsek Türkiye’nin ufku kapanacaktır. Kırşehirli esnaf için yürüyoruz. Kırşehirli işçi için yürüyoruz. Kırşehirli emekli için yürüyoruz. Kırşehirli yetim, öksüz, dul, garip, mazlum, işsiz, yoksul için yürüyoruz. Soruyorum sizlere, bizimle yürümeye var mısınız? Bizimle yürümeye kararlı mısınız? Bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? Bizimle yürüyeceğinize göre 7 Haziran gelip çattığında MHP’ye oy verecek misiniz? Eşinizden, dostunuzdan, hısımınızdan, akrabanızdan, iş ve okul arkadaşlarınızdan, hatta kırgın ve küskün olduklarınızdan MHP’ye oy isteyecek misiniz? Allah hepinizden razı olsun. Kırşehir’e hep güvendim, hep inandım. Çünkü sizlerin sözü bir, özü bir, karakteri sağlamdır. Sizin bu duruşunuz yalancılara, yandan çarklılara ve yardakçılara, sınıf atlayanlara en iyi cevaptır.

bahçeli kırşehir  (2) copy
“Bozkırın yolu hamdolsun açılmıştır. Umutlar yeşermiştir. Güzel günlerin müjdesi bugün bu meydandan verilmiştir. Sizler burada dik durdukça, birilerinin uykusu kaçmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, Kırşehir’in teveccühünü kazandıkça kimilerinin yüzü asılmaktadır. Türk milleti Milliyetçi Hareket’le yürüyeceğinin işaret ve sözünü verdikçe birileri şok geçirmekte, bunalıma girmektedir. Fakat ne yapsalar boş, hangi tuzak ve tezgahı kursalar işe yaramayacaktır. Zira Milliyetçi Hareket Partisi, gümbür gümbür iktidara yürümektedir. Korkuları budur. Hırçınlıkları, hayasızlıkları ve hezeyanları bundandır. Başbakan iyice çirkefleşmiş, çamura yatmıştır. AKP’deki inişin farkındadır. AKP’deki yıpranma ve yozlaşmanın bilincindedir. AKP’nin kayıp gittiğini, iktidardan paldır küldür düştüğünü görmektedir. AKP’nin haram saltanatının artık sonu görünmüştür. Erdoğan’ın zorba ve kanun tanımaz tavrı Kırşehir’in hisarlarına çarpacaktır. Ordu-Giresun Havalimanı açılışı bahanesiyle beraberce poz vermişlerdir. Türk milleti her şeye ayan beyan şahit olmuştur. Erdoğan, tüm kozlarını oynamakta, elindeki bütün imkanı ve güçleri genel seçimler için seferber etmektedir. Sonunda Adıyaman’da söylediği gibi 7 Haziran’a kadar kapı kapı dolaşmayı kendisini dinleyenlerden istemiştir. Yani Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden bu şahıs, AKP için açık açık oy talep etmiştir. Bu olacak şey değildir. Bunun hukuk ve ahlakta hiçbir yeri yoktur. Erdoğan, partili Cumhurbaşkanı sistemini fiilen uygulamaya geçirmiştir. Bu bir deneme safhasıdır. Ya kazanacak şehitlerin emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni ve üniter devlet sistemini yıkacaktır ya da kaybedecek hem sabık, hem de sanık bir Cumhurbaşkanı olarak öfkeyle hatırlanacak, tarihin karanlık sayfalarına adını yazdıracaktır. Erdoğan için orta yol kalmamıştır.
“Recep Tayyip Erdoğan, düzmece de olsa açılıştan açılışa koşmaktadır. Fakat rant başka, mazruf, yani içerik bambaşkadır. Erdoğan’ın derdi temel atma, tesis kazandırma, milletimize hizmet değildir. Onun için hedef Başkan olabilmek, değilse bile fiilen uygulamaya çalıştığı partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçebilmektir. Erdoğan, anayasaya darbe yapmaktadır. Devamlı Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yi eleştiren ve tanımadığını söyleyen Erdoğan, tam manasıyla Sisi’nin metotlarını takip etmektedir. Erdoğan, haksız rekabette sınırları aşmıştır. Erdoğan, yasa dışı davranışta sabır ve sinirleri çatlamıştır. Ordu-Giresun Havalimanı açılış töreninde 7 Haziran’ın kırılma noktası olduğunu, Karadeniz’in bugüne kadar kendilerini yanıltmadığını söylemiştir. Erdoğan, 7 Haziran için artık gizli, kapaklı ve şifreli konuşmaktan vazgeçmiştir. Nasılsa her şey meydandadır. Gönlünde yatan aslan veya her neyse artık ortaya çıkarmalıdır. Türk milleti böylesi bir kanun tanımaz Cumhurbaşkanlığını ilk kez görmüştür. Kırşehirli, adalet kaçkını bir Cumhurbaşkanına ilk defa tanıklık etmektedir. Erdoğan, durmak yok demektedir. Erdoğan, 7 Haziran’da eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında seçim yapılacağından bahsetmektedir. Erdoğan ve havarileri Türkiye’nin boğazına çöreklenmiştir. Bunlar artık milletimizin ve Kırşehir’in nefes borusunu kesmek için mücadele vermektedir. Buna izin veremeyiz. Buna göz yumamayız. Bunu normal göremeyiz. Soruyorum sizlere, Erdoğan PKK ile anlaştı, İmralı canisinden vize aldı diye Başkanlık sistemine sıcak bakacak mısınız? Ne olmuş ABD’de var, Türkiye’de de olsun diyecek misiniz? Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan adamın partizanlık yapmasına, siyasi taraf tutmasına hoş görü gösterecek misiniz? Sizler hayır diyorsunuz, çok haklısınız.

bahçeli kırşehir  (1) copy
“Millete sövdüler, ihaleleri kaptılar. Tarihe hakaret ettiler, servetlerine servet kattılar. Oslo’dan İmralı’ya kadar PKK ne istediyse verdiler. Bölücülükte ustalaştılar. Bunlarda ne utanma vardır, ne de Allah korkusu kalmıştır. Bunlarda ne merhamet vardır, ne de vicdan ve insanlık kalmıştır. İşte Erdoğan, işte Davutoğlu, her şeyin canlı şahididir. Başbakan Davutoğlu, Trabzon’da diyor ki, ‘HDP bir pas attı, MHP göğsünde topu indirdi.’ Davutoğlu, futbola fazla merak salmıştır. Attığı uyduruk ve mizansen üç golden de anladığımız budur. Davutoğlu ne kadar saklasa da faydasızdır. Çünkü PKK’ya ruhen ve fikren uzun zaman önce transfer olmuştur. PKK’ya taviz veren Davutoğlu ve hükümetidir. PKK’yla onursuzca masaya oturan Davutoğlu ve hükümetidir. Türklüğü anayasadan çıkarmak, Kürdistan’ı kurmak için vade ve umut veren Davutoğlu ve hükümetidir. HDP ve PKK’yla can ciğer kuzu sarması olanlar, ayıplarını ve kirlerini örtmek için güçlerini ilah gibi kullanmaktadır. Bu Davutoğlu bizim için İç Anadolu’da milliyetçilik oynar diyor. Davutoğlu, bil ki milliyetçilik oyun değildir. Milliyetçilik oynanmaz. Milliyetçilik haram değildir, yenmez. Milliyetçilik yalan değildir, söylenmez. Milliyetçilik kilim değildir, çiğnenmez. Milliyetçilik fındık değildir, fındık kurtları hiç bilmez. Peki, nedir? Milliyetçilik bir inanç, irfandır. Milliyetçilik bir ülkü, fazilet ve sadakattir. Milliyetçilik kimlik, kişilik ve özgüvendir. Milliyetçilik Türk ve İslam’ın zafer sancağıdır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasını, “7 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verecek misiniz? 7 Haziran’da vatana, millete ve geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Bu evetler sayesinde genel seçimler, lider Türkiye’nin başlangıcı olacaktır” diye tamamladı.
Bahçeli Kırşehir mitinginin ardından Kayseri’de halka hitap etmek üzere şehrimizden ayrıldı.YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

Aziz Turk milleti AK haramilere degil! Milli ve manevi degerlerine sahip çık!
Dik baş, tok karın, mutlu yarın için oylarimiz MHP’ ye!
Milli devlet guclu iktidar, MHP ile gerceklesecektir.
Hak, hukuk, adalet, Milliyetci Hareket! :- ))

24.05.2015, 0:29
MUSTAFA CAVDAR

AKP GERCEGI
Seref ve hasiyetini Oslo’ da eli sehit kanli teror orgutuyle gizli kapilar ardin da vatana ihanet masasinda ki toplanti da kaybedenlerin, teror orgutune yardim ve yataklik yapan Barzani’ yi seref misafiri olarak agirlayanlarin, Diyarbakir’ i Kurdistanin bas sehri olarak tanimlayanlarin, Turkiye de domuz eti satisini serbest birakanlarin, milli hazineyi yagmalayip soyanlarin, rusvet ve yolsuzluklar icin Reza Sarraf’ in altina yatanlarin, faiz lobisine teslim olanlarin onlarin istekleri dogrultusun da ekonomiyi yonlendirenlerin, Kutsal dinimizi siyasi cikarlarina alet edenlerin ve kutsal kitabimizla bakara makara diye alay edenlerin milliyetcilik, vatanseverligini ve muslumanligini sizlerin takdirine birakiyorum.
Aziz Turk milleti artik uyanmistir! AK haramilerin yalanlarni ac baliklar gibi yutmuyor!
7 Haziran secimlerin de rusvet ve yolsuzluklarla hazineyi soyan, eli sehit kanli teror orgutuyle gorusmeler yapan ve tavizler veren AK haramilere gereken cevabi verecek ve siyaset mezarligina gomecektir.
Aziz Turk milleti AK haramilere degil! Milli ve manevi degerlerine sahip çık!
Dik baş, tok karın, mutlu yarın için oylarimiz MHP’ ye!
Milli devlet guclu iktidar, MHP ile gerceklesecektir.
Hak, hukuk, adalet, Milliyetci Hareket!!!

24.05.2015, 0:42

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .