MHP’de İl Başkanı Arif Ekici oldu

MHP’de İl Başkanı Arif Ekici oldu

26.01.2015

MHP Kırşehir İl kongresi yapıldı. Cemil Cahit Pişkin kendi yazdığı delegelerle desteklediği Nuri Araz kaybetti.

 

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi’nin Kırşehir İl Kongresi Pazar günü Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi ve Kırşehir eski Belediye Başkanı, MHP Kırşehir eski Belediye Başkan adayı ve Merkez eski İlçe Başkanı Arif Ekici İl Başkanı seçildi.
Yoğun ilginin olduğu MHP İl kongresi sayı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kongre divanının oluşturulmasının ardından divan başkanlığı oluşturuldu. Milliyetçi Hareket Partisi Araştırma-Strateji Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan’ın Divan kurulu başkanı olarak katıldığı kongreye, MHP Kırşehir İlçe Belediye Başkanları, 2015 Milletvekili seçimleri aday adayları, MHP İlçe, Merkez İlçe ve İl Başkanlığı Teşkilatı yönetimi ve delegeler hazır bulundu.

mhp-kirsehir-il-kongresi-6 copy
Divan Kurulu Başkanı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan’ın açılış konuşması ile başlayan kongrede Arif Ekici ve Nuri Araz listeleri tanıtıldı ve arkasından, sırası ile İl Başkanı Cemil Cahit Pişkin, Adaylar Arif Ekici ve Nuri Araz güncel siyasi konulara değindikleri konuşmalarını yaptılar.
Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan; “Türkiye ya Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran irade ve o iradenin altında imzası olan Türk milliyetçilerinin gösterdiği istikamette devam edecek ya da Türkiye, bugünkü gibi gittiği takdirde sıkıntılara gark olacak. Ülkenin birliği ve bütünlüğü sıkıntıdadır” sözleriyle başladığı konuşmasına, “Türkiye dünyada yolsuzluk liginde 17 ve 25 Aralık’tan bu tarafa 11 basamak birden atlamıştır. Ne Mecliste parmakla oylamakla ne de dışarıda izah etmekle olmaz. Bunun mahkemesi görülmedikten sonra aklanması mümkün değildir” dedi.
Yapılan seçimler sonucu seçimi Arif Ekici 551 delegenin 296’sının oyunu alarak MHP’nin Kırşehir İl Başkanı olurken, rakibi Nuri Aras delegelerden 252’sinin oyunu aldı. Seçimde 3 oy da geçersiz sayıldı.
Arif Ekici’nin başkanlığındaki MHP yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Şener Bozkurt, Orhan Kılıç, Ali gök, Niyazi Oluk, Metin şahin, Lütfi Taş, Bayram Saygı, Orhan Çakır, Yavuz Gömcü, Yahya Toprak, Erdoğan Yiğit, Rasim Arazay, Yusuf i. Kılınçer, Osman Ersoy, Cemil Kızıltepe, Adem Taş, Ramazan Hangül, Osman Aykanat, Selahattin Çelik, Cengiz Ekicioğlu’ndan oluşurken, Disiplin Kurulu’nda Sami Üzümcü, Mehmet Erol, Osman ateş, Ahmet Ata, Tolga Purcu, Ali Satır ve Mustafa Gözükara.
MHP İl Kongresi’nin yeni yönetiminin belirlendiği seçimde İl Başkanı seçilen Arif Ekici ile birlikte Ali Şahin, Arif Kılıç, Ali Rıza Budak, Abdullah Doğan ve Erhan Talu, Üst Kurul Delegeliği’ne seçildi.
KONGREDE GERGİNLİK!
Öte yandan Adaylardan Nuri Aras seçimi kaybettikten sonra yeni İl Başkanı seçilen Arif Ekici ile sarılarak basına boz verdiği esnada yüksek sesle bağıran A.K., “Siz seçimi kazanacak yapı da değilsiniz” diyerek, yeni seçilen Arif Ekici’ye, “Sen bana hakaret edemezsin, çık dışarı görelim” dedi. Salonda iki adayın taraftarları arasında gerginlik oluşurken, mevcut İl Başkanı Cemil Cahit Pişkin salonda bulunanları sükunete davet etti.
Yaşanan gerginlik, partililerin araya girmesiyle son buldu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .