MHP’de Assiye Yıldırım aday adayı

MHP’de Assiye Yıldırım aday adayı

07.03.2015

KIRŞEHİR’DE Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekilliği aday adaylığı açıklayanlar arasına Assiye Yıldırım da katıldı. 6 Mart Cuma günü MHP İl Başkanlığı’nda saat 16.00’da partililerin huzurunda aday adaylığını açıklayan Assiye Yıldırım, memleketi Kırşehir’i hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyledi. MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Assiye Yıldırım, “Hayatım boyunca, yüreğimde taşıdığım en büyük sevda olan vatan aşkını […]

KIRŞEHİR’DE Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekilliği aday adaylığı açıklayanlar arasına Assiye Yıldırım da katıldı.

6 Mart Cuma günü MHP İl Başkanlığı’nda saat 16.00’da partililerin huzurunda aday adaylığını açıklayan Assiye Yıldırım, memleketi Kırşehir’i hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyledi.
MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Assiye Yıldırım, “Hayatım boyunca, yüreğimde taşıdığım en büyük sevda olan vatan aşkını kişisel hedeflerimin ve şahsi hayatımın önünde tuttum. Büyük Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duydum ve layık olmaya özen gösterdim. Bu yolda, bu güne kadar edindiğim tecrübe ve bilgi birikimi ışığında artık daha fazla sorumluluk almam gerektiği inancı ile aktif siyasete adım atıyorum. Öncelikle ülkeme, milletime ve memleketime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vatan, atalarımızın gelecek nesillere teslim edilmek üzere bizlere bıraktığı kutsal bir emanettir. Emaneti sahibine en güzel şekilde teslim edebilmek ise her bir ferdin sorumluluğudur. Ben bu sorumluluğu yerine getirmek için büyük bir adım attım. Şüphesiz zorlu bir yol. Elbette yokuşları, inişleri olacak. Bununla birlikte sizlerin vereceği destek gücüme güç katacaktır. Mensubu olmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında, milletim ve memleketim için hizmet vermek üzere güzel ülkemin şirin kenti Kırşehir’den Milletvekili Aday Adayıyım. Bu yolda bana desteğini esirgemeyen başta ailem olmak üzere bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
ASSİYE YILDIRIM KİMDİR?
7 Eylül 1977 tarihinde Kırşehir’de doğan Yıldırım, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Çocukluğundan itibaren Milliyetçi bir ailede, milli ve manevi şuur ile yetişen Yıldırım, MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 2. dönem mezunudur.
İş hayatına, 2000 yılında Anki Dergisinde başlayan Yıldırım, 2004-2010 yılları arasında, Türkiye’nin en büyük ilaç firması olan Abdi İbrahim’de Tıbbi Mümessil olarak devam etti.
2010 yılından itibaren medya alanına yöneldi. TRT Anadolu’da sunucu ve program yapımcısı olarak, Asiye YILDIRIM ile Türkiye’de Tarım programını başlattı.
Tarım, özellikle AKP iktidarı ile birlikte, ülkemizin kan kaybeden ana sektörlerinden biridir. Tarım alanları daraltılmakta, su ve toprak kaynakları kirletilmekte ve yok edilmektedir. Gelişmiş ülkeler iklim değişikliği ve beraberinde yaşanan doğal felaketlerin tarıma etkisini azaltıcı program ve politikalar geliştirirlerken, ülkemiz tarımı, maalesef sağlıklı bir tarımsal veri tabanına dahi sahip değildir. Dünyada stratejik önemi hızla artan tarım sektörü, ülkemizde; artan mazot, gübre, yem fiyatları karşısında, para etmeyen ürünü ve hükümetin “pahalıysa dışarıdan alırım”(ithalat politikası!) anlayışı çıkmazında bırakılmıştır. Köyünü-toprağını terk eden Türk Çiftçisi, kentte ucuz iş gücü olmakta ya da işsizliğin pençesinde felaketten felakete savrulmaktadır. Bu gidiş, yalnızca dönemsel sebze-meyve fiyatlarındaki artış ya da ithal kurbanlık gündemi dışında medyada yer bulamamıştır.
Bulunduğu her alanda ve zeminde görevin en iyisini yapabilmeyi, her an ve her şeyden önce memleketini ve Büyük Türk Milleti’nin yüksek menfaatlerini düşünmeyi ilke edinen Yıldırım, bu alanda bütün engellemelere rağmen yılmadan doğru olanı söylemiş ve bu bakış açısı ile Türk Tarımını ekrana taşımıştır.
Tarım gazeteciliği, dünyada 1950’lerden itibaren ayrı bir dal olarak medya içerisinde etkin bir rol alırken, ülkemizde böyle bir yapılanmanın olmadığı zor zaman ve şartlarda tarım gazeteciliği alanında çalışmalara başlayan Yıldırım, Tarım Yazarları, Gazetecileri ve Yayımcıları Derneği’nin (TAGYAD) kurucu üyesi ve genel başkan yardımcısıdır.
Dünyanın en stratejik sektörü olan tarımda, ülkemizin potansiyelini etkin bir şekilde kullanabilmesi ve Türk Tarımının dünyada hak ettiği yere ulaşabilmesi adına çalışmalar sürdürmektedir. TRT’de 120 bölüm canlı yayınla, ülkemizin tarım sektörünü mercek altına aldı. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her yöresinde programlar yapmış, bu programlarda özellikle tarım alanında faaliyet gösteren insanlarımızın sorunlarını ve beklentilerini yansıtmıştır.
2011-2013 yılları arasında Antalya, Burdur, Kırşehir, Van, Elazığ, Diyarbakır, Bingöl, Malatya, Bitlis, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep, Siirt, Erzurum, Mardin gibi birçok ilimizin kırsalında da program çekimleri yapmış, yalnızca tarımsal üretim değil aynı zamanda sosyo-ekonomik anlamda da yörenin nabzım tutmuştur. Güney Doğu Anadolu seyahatlerinde terör sorunu ve yöre insanının yaklaşımı hususunda da önemli izlenimler elde etmiştir.
Kırsaldaki nüfusun kitleler halinde kentlere göçünün, köyde oluşturduğu boşluk ile kentlerde meydana gelen kitlesel işsizlik, yoksulluk ve doğurduğu sosyal sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalarıyla da temayüz etmiştir.
Bir tarım ülkesi de olan Türkiye’de köylerin boşalması ve çok sinsi bir planla Türk çiftçisinin elinden tarım ve tüm üretim vasıtalarının alınması karşısında yaptığı programlarla büyük ses getirmiştir.
Daha sonra Tarım Türk TV’den gelen davet üzerine İstanbul’da Assiye Yıldırım ile Tarımın Nabzı programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip hafta içi her gün 6 saat kesintisiz canlı yayın yapmıştır.
“Kırsalda Kadın”, “Kırsalda Çocuk”, “Mevsimlik Tarım İşçiliği”, “Türk Tarımın Geleceği”, “tarım ve Medya”, “Aile Çiftçiliği ve Kooperatifçilik” konularında röportajlar vermiş ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılmıştır. Türk tarımını, köyünü-köylüsünü yok etmek üzere AKP’nin hayatın her alanına yaydığı ve büyüttüğü taşeron sisteminin varoşlarda iliklerine kadar sömürdüğü, insanımızın sorunlarını ve çözüm yollarını her zeminde dile getirmiştir.
Ayrıca Kişisel Gelişim, Yönetim Ve Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kurum Profili Geliştirme, Kamuoyu Araştırma, Siyasal Öngörü Oluşturma konularında uzmanlaşmıştır. Birçok kurum ve kuruluş mensuplarına “Etkili İletişim”, “Beden Dili”, “Sunum Teknikleri”, “Diksiyon”, “Zaman Yönetimi”, “Algı Yönetimi” konularında konferans ve seminerler vermiştir.
Şu an Türkiye Ormancılık Kooperatifleri (ORKOOP) Basın Danışmanıdır.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

Yolunuz ve bahtiniz acik olsun. Insallah secilirsiniz.
Milli devlet, guclu iktidar MHP ile gerceklesecektir.

08.03.2015, 1:35

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .