MHP ve KONGRE…

MHP ve KONGRE…

26.05.2016

Şu günlerde ülkemizde olduğu gibi Kırşehirimizi de MHP’lileri kongre heyecanı sardı. Her ne kadar MHP İl Başkanı Arif Ekici günlerdir sessiz kalsa da nihayet Yargıtay’ın kararının ardından partide kurultay yapılacağını açıklayarak ortaya çıktı. Yargıtay MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı yapılmalıdır dedi ve süreç başladı. Öncelikli bu kararın MHP seçmeni ve taraftarları için sonra da ilimiz ve […]

Şu günlerde ülkemizde olduğu gibi Kırşehirimizi de MHP’lileri kongre heyecanı sardı.
Her ne kadar MHP İl Başkanı Arif Ekici günlerdir sessiz kalsa da nihayet Yargıtay’ın kararının ardından partide kurultay yapılacağını açıklayarak ortaya çıktı.
Yargıtay MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı yapılmalıdır dedi ve süreç başladı. Öncelikli bu kararın MHP seçmeni ve taraftarları için sonra da ilimiz ve Ülkemiz adına hayırlı olur diyelim.
MHP Genel Merkezi alınan Yargıtay kararı sonrası 26 Haziran veya 10 Temmuz Pazar günü “Seçimli Olağanüstü Kurultay Kararı” alındığı duyurdu.
Madem öyle bir açıklama yaptınız neden bu açıklamayı Yargıtay kararına bıraktınız keşke daha önce yapsaydınız. Yani MHP genel merkezi Yargıtay’ın aldığı karar ya da kararlar ile mi yön bulacak ya da bulmalı.
Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere bu davranışlar acaba kasıtlı mı yapılıyor? Ve ya MHP’sine organize bir şekilde oy ve taban kaybettirmeye yönelik bir çalışmanın ilk adımları mı bu?
Keşke Yargıtay kararına gerek olmadan direk seçime gidilse idi, duruma müdahale edip Olağanüstü Kongre çağrısını genel merkez yapsa idi daha iyi olamaz mıydı?
Şimdi iyi mi oldu?
Sizi seven, saygı duyan seçmen artık size hep bir kuşku ve endişe ile bakacak.
Yukarda yazdığımız şeyler artık geçti yüz kere yazsak da bir fayda sağlamayacak. Gelelim kongreye. Umarım kongrede ne ya da neler olur hep birlikte göreceğiz. Umarım birilerinin ellerini ovuşturarak beklediği, tabanın birbirine düşmesi gibi bir kötü durum ortaya çıkmaz.
Dilerim ülkücü camia samimi davranır. Koltuk sevgisi dava ve ülkücü duruşun önüne geçmez. Gerek emniyet güçlerinin ve gerekse de Teşkilat ve diğer karşı genel başkan adayları taraftarları gerekli önlemi alırlar. Kavgasız gürültüsüz ve Türk siyasetine örnek teşkil edecek, demokrasimize yakışır bir seçim olur. Netlik kazanmayan bir durum da Tüzük değişikliği yapılmadan seçimli Kongrenin nasıl yapılacağı.
Ülkücü camia gözüyle bakacak olursak buna da şükür demek gerekir.!
Bakalım O gün geldiğinde kimler aday olabilecek, kimler adaylıktan çekilecek mevcut adaylara ilave adaylar olacak mı hep birlikte izleyip göreceğiz. Sonuçta bu daha seçimin ilk ayağı idi.
Bakalım eskimiş yüzlerin, kendinden başkasına hayrı dokunmayanların, artarda seçilen fakat hiçbir derde derman olmayanların, biz değil hep ben diyen, il ve ilçelerinde hep tepki alan, Milletin Meclisinde ve gönlünde bir tek bile iz bırakamayanların, çapsız ve liyakatsiz adamların bu seçimde yine o makam ve mevkilerde oturuyor olarak görecek miyiz?
Bunu MHP’ye gönül verenlerin olduğu kadar bizlerde merakla bekliyoruz.
Halkın sözlerini yansıtmaya çalışanlar olarak bizler, gerek yeniden aday olması beklenen Sayın Devlet Bahçeli’ye ve gerekse aday olacaklarını açıklayan Sinan Ogan, Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve olabilecek diğer adaylara başarılar dilerken yapılacak olan bu ve bundan sonraki kongrenin ilimiz ,ülkemiz ve Milletimize hayır getirmesini diliyorum.Umarım bu kongre Türk siyasetine ve demokrasisine yeni bir ivme kazandırmasını umuyoruz.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .