MHP Milletvekili adayı Mustafa Erkal Kamanlılarla buluştu

MHP Milletvekili adayı Mustafa Erkal Kamanlılarla buluştu

13.05.2015

“Kamanlılar gücünü gösterecek ve Kırşehir’de iki milletvekilini MHP alacaktır”

Kamanlılar Derneği’ni ziyaret eden MHP Kırşehir Milletvekili adayı Vali Mustafa Erkal, kendisine gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu dönem MHP’nin dışında seçimi kazanabilecek hiçbir parti Kaman adaylarına yer verilmediğini ve bu nedenle Kamanlıların kendisi etrafında kenetlendiğini belirten Vali Mustafa Erkal, hedeflerinin Kırşehir’de iki milletvekilinin de MHP’nin çıkarması olduğunu söyledi.
Kamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen MHP Milletvekili adayı Mustafa Erkal, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Kamanlılar arkamızda olması, bana verilen destek ve güven Kamanlıların kendisi sahip çıkması ve destek vermesidir. Kamanlıların kendisine sahip çıkması anlamındaki ortaya koyduğu bir tavırdır. Çünkü her ilde olduğu gibi Kırşehir’de de siyasetin kendisine yönelik dengeleri vardır, aşiret yapısı vardır, kalabalık bir aile vardır Genelde siyaset geçmişte ve gelecekte bir Kaman’ın ağırlığı vardır, bir gerçeği vardır. Kaman’da çeşitli dönemlerde Kaman’dan seçilmenler Kaman’da şüphesiz milletvekili, bakan oldular. Hepsinin Kırşehir’e ve Kaman’a hizmetleri eserleri, izleri oldu. Bunu biz kendimize bir pay çıkarmak istemiyoruz. Ama işin gerçeği bu. Kaman’da bu gerçeği çok daha iyi kavramış durumda. Kaman’da gitmediğimiz köy, belde kalmadı. Kaman’da öylesine bir seferberlik ettiler ki kadınlarımız da dahil şu an kapısını çalmadığımız kapı kalmadı. Bazı ilçelerde yoğunlaşmamız gerekiyordu. Ben Kaman, Çiçekdağı ve Akpınar’da yoğunlaştım. Bugün her tarafta MHP’ye karşı büyük bir rüzgar var. Kaman’da ve Kırşehir’de bir denge var. Kamanlılara sahip çıkma anlamında büyük desteklerini görüyorum, beni milletvekili seçmek için çalışıyorlar. Kamanlılar tavırlarını güçlü bir şekilde ortaya koymalıydılar ki siyasi partiler her dönemde milletvekili adaylarını belirlerken Kaman’ı unutmamalı dikkate almalı. Öncelikle bize güç vermelerinin temel nedeni budur. Aslında Kırşehir’in tamamında gördüğümüz tablo bu. Kırşehirliler geçmiş dönemi bakıldığında tavırlarını hep sorgulayarak, adayları, partileri değerlendirerek, ülkesinin nereden nereye gittiğini değerlendirerek tercihlerini yapmışlardır. Bir dönem a partisine oy verirken, bir dönem sonra bir başka partisine oy vererek bunu göstermişlerdir. Sağ-sol dönemi bitmiştir. Bir dönem CHP’den, bir dönem MHP’den, bir dönem AK Parti’den milletvekillerinin tamamını çıkarmışlardır. Bugün yanılmıyorum bu dönem MHP’nin Kırşehir’de birinci parti olduğuna inanıyorum. Yanıldığımı sanmıyorum. Büyük bir ihtimalle başarıyla çıkacağına inanıyorum. İki milletvekili çıkarmamız yüksek. Bu kilidi Kaman kıracaktır.. Kaman dediğim gerekçeyle benim etrafımda kenetlenmiştir. Bu kenetlenme benim başarım değil, bana duyan destek değil, doğrusu Kamanlıların kendisine verilen destek verecektir. Kaman’ın 28 bin civarında oy potansiyeli vardır. Bu rakam 5 ilçenin oyuna tekabül etmektir. Bu oylardan en az 15 bininin MHP’ye geleceğini sanıyorum. Bu gerçekleşirse Kırşehir’de iki milletvekili çıkarmamıza imkan verecektir. Kırşehir’de partimize yoğun ilgi ve destek var. Bütün parametreler MHP’nin yani bizim lehimize esiyor. Bu bizim için avantajlı bir durumdur. Bu tablo böyle devam ettiği takdirde 2-0 yapacağımızdan kuşku duymuyorum. Kırşehir’de yaşaylan Kamanlılar da bizlere desteklerini esirgemiyorlar. Bütün Kırşehirlilerin ve Kamanlıların desteğiyle Allah’ın izniyle bunu başaracağımıza inanıyorum.”YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

Seref ve hasiyetini Oslo’ da eli sehit kanli teror orgutuyle gizli kapilar ardin da vatana ihanet masasinda ki toplanti da kaybedenlerin, teror orgutune yardim ve yataklik yapan Barzani’ yi seref misafiri olarak agirlayanlarin, Diyarbakir’ i Kurdistanin bas sehri olarak tanimlayanlarin milliyetcilik ve vatanseverligini sizlerin takdirine birakiyorum.
Aziz Turk milleti artik uyanmistir! AK haramilerin yalanlarni ac baliklar gibi yutmuyor!
7 Haziran secimlerin de rusvet ve yolsuzluklarla hazineyi soyan, eli sehit kanli teror orgutuyle gorusmeler yapan ve tavizler veren AK haramilere gereken cevabi verecek ve siyaset mezarligina gomecektir.
Aziz Tur milleti AK haramilere degil! Milli ve manevi degerlerine sahip çık!
Dik baş, tok karın, mutlu yarın için oylarimiz MHP’ ye!
Milli devlet guclu iktidar, MHP ile gerceklesecektir.
Hak, hukuk, adalet, Milliyetci Hareket!

14.05.2015, 6:04

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .