MHP Kırşehir Milletvekili adayları Gölhisarlılarla mitingde buluştu

MHP Kırşehir Milletvekili adayları Gölhisarlılarla mitingde buluştu

22.05.2015

Milletvekili adayı Yıldırım Türk “Ülkemiz 13 yıldır ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Hükümetin uyguladığı ekonomik ve sosyal politikalar halkımızı büyük sıkıntılar yaşatıyor. Artık AKP iktidarına son verme zamanıdır” MHP Kırşehir Milletvekili adayları Prof. Dr. Yıldırım Türk ile Vali Mustafa Erkal, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ev ve mahalle toplantılarını sürdürüyor. Son olarak Gölhisar Mahallesi’nde seçmenle buluşan […]

mhp adayları gölhisar'da (1) copy

Milletvekili adayı Yıldırım Türk “Ülkemiz 13 yıldır ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Hükümetin uyguladığı ekonomik ve sosyal politikalar halkımızı büyük sıkıntılar yaşatıyor. Artık AKP iktidarına son verme zamanıdır”
MHP Kırşehir Milletvekili adayları Prof. Dr. Yıldırım Türk ile Vali Mustafa Erkal, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ev ve mahalle toplantılarını sürdürüyor.
Son olarak Gölhisar Mahallesi’nde seçmenle buluşan MHP Kırşehir Milletvekili adayları Prof. Dr. Yıldırım Türk ile Vali Mustafa Erkal’a İl başkanı Arif Ekici de destek verdi.
7 Haziran seçimlerine iddialı hazırlanan MHP Kırşehir’de açılış, miting ve toplantılarına yoğunluk verdi.
Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, Türk-İslam mührünü dünyaya vurmanın bir basamağı olan mitinglerinin ikincisini 2-0 için 23 Mayıs’ta yapacaklarını ve bu mitinge genel başkanları Devlet Bahçeli’nin de katılacağını söyledi.
Toplantıda konuşan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, Kırşehir’de her kesimin teveccühüne mazhar olan milletvekili adayları Prof. Dr. Yıldırım Türk ile Vali Mustafa Erkal’ı 7 Haziran’da seçerek Meclis’e göndereceklerini ve iktidar olacaklarını belirterek, “Allah’a hamdolsun ki toplantılar, açılışlar, mitingler, anketler 7 Haziran’daki bayramın habercisidir. Halkımızın adaylarımıza olan sevgisi ve inancı her karede o güzel tebessümlerinde belli oluyor. Başarıya giden bu yolun hizmetkarları bir tarafta dürüst, ilkeli, devlet adamı, inşallah genel başkanımızın takdiriyle geleceğin İçişleri Bakanı, Kaman’ın evladı Mustafa Erkal Bey; bir tarafta hastalarımıza şifa, dertlerimize deva, Kırşehir’in altın evladı Yıldırım Türk Bey. Her kesimden insanın teveccühüne mazhar olan bu hizmet erlerini vekilimiz yapmak için 7 Haziran’a kadar çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Hak Teala’nın izniyle başaracağız, başaracağız, başaracağız. Bunun için bütün hemşehrilerimizin oylarına talibiz. Bizlere güvenin, bizler de sizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Mustafa Erkal ise, iktidara geldiklerinde şeffaf yönetim anlayışını benimseyeceklerini söyledi.
Gölhisar’daki mahalle toplantısında konuşan MHP adayı Erkal, “Devlet-millet kaynaşmasının yeterli ölçüde tesis edilememe sebeplerinden birisi, vatandaşa yönelik idarî işlem ve eylemlerin oluşumunda, işleyişinde ve denetiminde halkın katılımının sağlanamamasıdır. Vatandaşa hizmet sunulması noktasında şeffaflık anlayışını benimseyeceğiz. Vatandaşımıza daha iyi hizmet sunmak için kamu yönetiminde, vatandaşın güvenini, memnuniyetini ve sürekli etkinliği esas alan katılımcı, kollayıcı ve koordine edici bir “Hadim devlet” anlayışının ve bunlara yönelik idarî yapı ve yöntemlerin hâkim kılınmasını, “Devlet milleti için vardır” anlayışımızın gereği olarak zorunlu görmekteyiz. Çağdaş demokrasilerde; idarî işlemlerde keyfîliğin önüne geçilebilmesi, herkese eşit muamele yapılabilmesi ve vatandaşla devlet arasındaki kopukluğun önlenebilmesinde, idarenin her türlü eylem ve işlemlerinin açık ve denetlenebilir olması önem arz etmektedir” diye konuştu.
MHP milletvekili adayı Prof. Dr. Yıldırım Türk, 7 Haziran seçimlerinin Kırşehir ve ülkemiz açısından büyük önem taşıdığını belirterek “Ülkemiz 13 yıldır ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Hükümetin uyguladığı ekonomik ve sosyal politikalar halkımızı büyük sıkıntılar yaşatıyor. Artık AKP iktidarına son verme zamanıdır. Kırşehirli hemşehrilerimizin buna dur demek için 7 Haziran gününü beklemektedir. İnşallah 8 Haziran sabahı ülkemize ve Kırşehirimize huzur ve mutluluk doğacaktır. Kırşehir’in ilçesi, beldesi ve köyleri her geçen gün boşalmıştır. İlçelerimiz köye, köylerimiz mezraya dönüşmüş. İnsanlar iş ve aş için baba ocaklarını terk edip gidiyorlar. Çiftçimiz ektiği ürünün karşılığını alamadığı için tarlasını ekip dikemez hale gelmiştir. Bütün bunlar AKP hükümetlerin uyguladığı politikalardır. Bu durum Kırşehir için çok üzücüdür. Kırşehir’in nüfusu her geçen gün düşüyor. Kırşehir’e kimse yatırım yapmıyor, yatırım yapanlar da makinelerini söküp başka illere gidiyor. İnşallah MHP iktidarında Kırşehir’i yeniden ayağa kaldırmak için her türlü çalışmayı yapacağız. Bunun için de hemşehrilerimizin kutsal oylarına talibiz. Onların yüzünü inşallah MHP iktidarında biz güldüreceğiz. Her insanın insan olma sıfatından kaynaklanan şahıslara bağlı, dokunulmaz, devredilemez ve vazgeçilemez temel hak ve özgürlükleri vardır. Özgürlüklerin kutsallığına inandığımız gibi her türlü istismardan da özgürlüklerin korunması gereğine inanarak yaşarız. Bir bireyin özgürlüğünü kullanma sınırı başka bir bireyin özgürlük sınırları alanına asla müdahalede bulunmamalı, özgürlüklerinde sınırının olduğunu kabul eden partimiz, ‘Hakları kullanma özgürlüğü ile birlikte özgürlüğün, var olan genişleyen bir özelliğe’ de sahip olduğunu savunmaktadır” dedi.
Siyasi yaptığı çalışmalarda öncelikle halka milli birlik ve bütünlük kavramını anlattığını ve bu birlikteliğin çok önemli olduğunu ifade eden milletvekili adayı Yıldırım Türk şöyle konuştu:
“Yöresel ve geleneksel hayatımızın zenginlikleri ile birlikte tüm renklerin hoş görülü bir tutum ile adalet, özgürlük, karşılıklı anlayış ve iş birliği içerisinde ortak hedefler doğrultusunda seferber edilmesi taraftarıyız. Bu birlikteliği de milli birliğimizin gereği olarak görmekteyiz. İnsanları ayrıştırmadan ve kutuplaştırmadan Cumhuriyet ve demokrasiyi vazgeçilmez iki unsur olarak görüyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .