MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç: “Kırşehirlinin hakkını yedirmeyeceğiz”

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç: “Kırşehirlinin hakkını yedirmeyeceğiz”

01.11.2017

Kaldırım ihalelerindeki yanlışa dikkat çeken MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir Belediyesi’nin kimsenin babasının malı olmadığını belirtti…

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir’in menfaatlerini savunmak adına şehrimizde yapılan yanlışları dile getirdi.
İl Başkanlığına geldiği günden beri Kırşehirlinin hakkını hukukunu koruyup kollayacağını belirten Arif Kılıç, usulsüzlüklerin diz boyu olduğunu belirterek, kendi menfaatleri doğrultusunda yapılan alım satımların imarda yapılmaya çalışılan yanlış ve yanlı uygulamaların devam ettiğini dile getirerek, eleştirdi.
Arif Kılıç, yapılan yanlışlıkların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletileceklerini söyledi.
Kırşehir’in menfaatlerini savunmada kararlı olduklarını belirterek, yapılan yanlışların Kırşehirlilerle paylaşılmasını düstur edindiklerini ifade eden MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, “Şehrimizde yapılan yapılmasına karar verilen kaldırımların ihaleler 21/b pazarlık usulü ile verilmiştir. 21/b nedir, hangi hallerde oluşur? Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması durumunda (21/b) ihale usulü ile verilir. 21/b kapsamında yapılan ihalelerde ilan yapılması zorunlu değildir. İlan yapılmayan hallerde en az üç istekli davet edilerek, yani istediğiniz üç firmaya size yakın olan ve ya birliktelik sağladığınız insanlara yeterlik belgelerini ve fiyat tekliflerini birlikte vermeleri istenir. 21/b kapsamında yapılacak mal alımlarında, malın sözleşme yapma süresi içinde teslim edilmesi ve bunun idarece uygun bulunması halinde, sözleşme yapılması ve kesin teminat alınması zorunlu değildir. Burada şunu demek istemektedir ne zaman bitirirse bitirsin firmaya cezai müeyyidesi yoktur. Belediye babalarının malı değildir, kamusal alandır, şahsın malı gibi davranamazlar. Böyle bir yönetim şekli yoktur. Bizim bu kadar uyarılarımız ve ikazlarımız şayet dikkate alınmıyor ise insanlar kendilerine çeki düzen vermiyorlarsa biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak gerekli makamlara yöneten iktidar partisi genel başkanına ve cumhurbaşkanına bir dosya halinde sunacağız. Bizler yemin ettik Kırşehirlinin hakkını yedirmeyeceğiz” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

recep öğretmen

ONDAN MI STEPNE OLDUNUZ AKP’ye…

02.11.2017, 8:55

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .