MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici: “12 yıllık baskı ve zulüm patlak veriyor”

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici: “12 yıllık baskı ve zulüm patlak veriyor”

26.03.2015

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, AK Parti’de yaşanan açıklamalara yönelik yaptığı değerlendirmede, feodal ve oligarşik yapının patlak verdiği söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında yaşanan sözlü açıklamalara ilişkin haber ekibimize değerlendirmelerde bulunan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, 12 yıldır süren baskının patlak verdiğini ifade etti. Yapılan […]

ARİF EKİCİ.avi_snapshot_00.33_[2015.03.26_10.46.10] copy

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, AK Parti’de yaşanan açıklamalara yönelik yaptığı değerlendirmede, feodal ve oligarşik yapının patlak verdiği söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında yaşanan sözlü açıklamalara ilişkin haber ekibimize değerlendirmelerde bulunan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, 12 yıldır süren baskının patlak verdiğini ifade etti.
Yapılan açıklamaları, AK Parti’nin kendi içinde kurduğu oligarşik yapının sonucu olarak gördüğünü söyleyen Arif Ekici, şöyle konuştu:
“Bildiğiniz gibi AKP’nin feodal, oligarşik bir yapısı var. AKP, kendi İl Başkanı’nı seçmeden aciz. Yukarıdan atanır, şehrimizde oldu. 81 vilayette oldu. İlçe Başkanı’nı seçemez, yukarıdan atanır. Milletvekili aday adaylarını yarıştıramaz, temayül yapamaz. Sandıklar konur, götürürler yukarıda oligarşik yapı, feodal yapı orada seçer, gönderir. Hal böyle olunca AKP’de kazan kaynıyor. Tıpkı bir düdüklü tencere gibi sıkıştı bunlar. Malumunuz 12 yıldır yapılan usulsüzlükler, haksızlıklar, yolsuzluklar, hele hele 17-25 Aralık operasyonları, orada vicdan sahibi olan, aklıselim insanlar bunu gönül terazisinde tartıyor, tam sıkışmış vaziyette. Bunlardan biri de Bülent Arınç Bey. Gördüğünüz gibi çıktı Sayın Bülent Arınç, Melih Gökçek’in yaptığı usulsüzlüklerin yüzlerce olduğunu, Ankara’yı parsellediğini, bunu tüm kamuoyu biliyor aslında. Ama maalesef mevcut baskı düzeni, bu yapı halkı ve basını konuşturmuyor. Allah’a şükürler olsun ki Bülent Arınç gibi birisi çıktı geçmişte olan Melih Gökçek ile ilgili şeyleri sayabileceğini, esas 8 Haziran’dan sonra konuşacağını söyledi. İnşallah konuşur diyoruz. O da mevcut sistemin içinde eriyip gitmez diyoruz.
“17-25 Aralık operasyonlarında çalınan paraların, ne kadar da aklansalar da halkın kalbinde, gönlünde aklanmadılar. Bunun için mevcut Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız çok çaba sarf etmekte. Ne yapmaktalar? Mesela 5 yıl önce yapılan KPSS’yi gündeme getirip onun suçlularını aramaya, taramaya çıkmakta. Ayrıca Ergenekon, Balyoz operasyonu gibi ordumuzu küçük düşüren, ordumuzun otoritesini sarsan büyük operasyonlara sahip çıkmamakta, bunu yapanları başka bir tarafa yönlendirmektedir. Bunların amacı geçmişteki yolsuzlukların üstünü örtmek için her türlü yola başvurmaktalar.
“Kendi kendini idare edemeyen bir parti maalesef Türkiye’mizi, çevre devletleri yönetmeye kalkıyor. Onu da yapamıyor. Gördüğünüz gibi Türkiye’miz çok zor durumda. Dış ülkelerle münasebetlerimizi sıfırlamışız. Doğuda bir paralel devlet kurulmuş şu anda. Vergisini topluyor, kontrolünü yapıyor, her türlü yargılıyor. Şu anda PKK güdümünde Güneydoğu ve Doğu’da bir paralel devlet var. Kırşehir’imizin bir sözü var; karanlıkta kalan insan türkü çağırırmış, bağırır, çığırırmış. Mevcut yapının üzerine gideceği yerde, Doğu ve Güneydoğu’daki yapının üzerine gideceği yerde devletin içinde ve sokakta başka bir paralel aramaya kalkıyor. Muhterem hemşehrilerim havuz medyasına inanmayın lütfen. Allah rızası için memleketin geleceği için herkese sesleniyorum. Allah’ını, kitabını seven Doğu’da ve Güneydoğu’da herhangi bir hemşehriniz, polistir, memurdur, akrabanızdır bir sorun. Orada yapılanan devlet yapısını size bir anlatsın. Ona göre gönül terazinizi ölçer, tartarsanız bugünkü AKP’de patlak veren bu olayları daha iyi inceler, daha iyi düşünürsünüz.
“Tüm basın biliyor, tüm yargı biliyor, diğer kurumlar biliyor. Maalesef Melih Gökçek Beyefendinin Dikmen vadisi ve diğer vadiler, oluşturduğu o rantlar tartışılıyor. Fakat ne havuz medyası tarafından, ne de herhangi bir kuruluş tarafından dile getirilemiyor. Kendi partisinde uyguladığı oligarşik baskı, feodal yönetim Türkiye’ye de giydirilmeye çalışılıyor. Bunun baskısı ve zulmünden dolayı kimse çıkıp konuşamıyor. İnşallah bundan sonra ki süreçte AKP’de yürekli insanlar, aklıselim insanlar çıkacak 7 Haziran’a kadar ne kadar böyle usulsüzlük, yolsuzluk var ise inşallah birinci ağızdan dinleyeceğiz. Bunların da takipçisi olacağız.”
MUHSİN BAŞKANI ÖLDÜRENLER HESAP VERECEK
MHP İl Başkanı Arif Ekici, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, 19, 20 ve 23. Dönem Sivas Milletvekili ve Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu olan ve 25 Mart 2009 günü bir helikopter kazasında Kahramanmaraş’ta yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün normal bir kaza ile olmadığını düşündüklerini ve bunun sorumlularının da MHP iktidarında hesap vereceğini belirterek, “Muhsin Başkanımız, bilindiği gibi bir kaza sonucu öldü denildi. Kayseri Valiliği’nden önce yaşıyor açıklaması yapıldı ve kaza mahalline intikal ediliyor denildi. Yine böyle seçim arifesiydi. Maalesef Muhsin Başkan ve ekibi öldü. Biz normal bir kaza olduğuna kesinlikle inanmıyoruz. Allah izin verirse 7 Haziran’dan sonra MHP iktidarında bunun hesabını soracağız. Kim yaptırdı, nasıl oldu bütün bunları çözeceğiz inşallah” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .