MHP İl Başkanı Arif Kılıç’tan Genel Başkan Bahçeli’ye destek

MHP İl Başkanı Arif Kılıç’tan Genel Başkan Bahçeli’ye destek

23.10.2018

MHP İl Başkanı Arif Kılıç’tan Genel Başkan Bahçeli’ye destek Kılıç: “Mahall idareler seçimlerine kendi adaylarımızla ve kendi amblemimizle katılacağız” MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün partisinin grup toplantısında yaptığı “AK Parti ile ittifak kalmadı” sözlerine, Kırşehir İl Başkanı Kılıç’tan destek geldi. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde MHP olarak kendi adaylarıyla ve kendi amblemleriyle katılacaklarını belirten […]

MHP İl Başkanı Arif Kılıç’tan Genel Başkan Bahçeli’ye destek

Kılıç: “Mahall idareler seçimlerine kendi adaylarımızla ve kendi amblemimizle katılacağız”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün partisinin grup toplantısında yaptığı “AK Parti ile ittifak kalmadı” sözlerine, Kırşehir İl Başkanı Kılıç’tan destek geldi.
31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde MHP olarak kendi adaylarıyla ve kendi amblemleriyle katılacaklarını belirten MHP İl Başkanı Arif Kılıç, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
“Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin gurup konuşmasından sonra aldığı kararır arkasında sayın Genel Başkanımızın emrindeyiz. Sayın Genel Başkanımın işaret ettiği gibi hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, geri adıma zorlanmasıyla, yok sayılmasıyla, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak diğer tarafın tahakküm ve dayatmayasıyla, üstten bakmasıyla, parmak sallamasıyla yaşayamayacaktır. Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla, devamlı çatladı çatlıyor ihbarlarıyla, zamana oynamayla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ve idame ettiremeyecektir.
Samimiyet, safiyet, fedakarlık ve dürüstlük olmadan eşitler arası ilişki sürdürülemeyecektir.
Adalet ve Kalkınma Partisi içinde ittifak çabalarını dinamitlemek için sürekli faaliyet içinde olanlar sevinç taklaları atabilirler, heyetler görüştü görüşmedi, oldu olmadı, yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur.
“Parti olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır.
İşin tadı kaçtığından zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkânı olmayacaktır.
Oyalanmaya, milleti aldatmaya, sabırları sınamaya, umutlarla oynamaya lüzum da yoktur.
29-30 Eylül 2018’de Kızılcahamam’da düzenlediğimiz Milletvekilleri ve MYK üyeleri ortak toplantımızla birlikte, 20 Ekim 2018’de yaptığımız İl Başkanları toplantımızda aldığımız kararlar gereğince kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz.
“31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemizle katılıp, Türkiye’nin her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi Allah’ın izniyle yapacağız.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .