MHP İl Başkanı Arif Kılıç: “Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir”

MHP İl Başkanı Arif Kılıç: “Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir”

28.09.2017

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Genel Başkan Devlet Bahçeci’nin “Barzani ve çetesine karşı 5 bin gönüllü ülkücü hazır” açıklamasına destek verdi. Arif Kılıç, “Dün olduğu gibi bugün de emrindeyiz Sayın Genel Başkanım” dedi. Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamalara dikkat çekerek, yapılan kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamaların Barzani’nin değirmenine adeta su taşıdığını ve […]

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Genel Başkan Devlet Bahçeci’nin “Barzani ve çetesine karşı 5 bin gönüllü ülkücü hazır” açıklamasına destek verdi.
Arif Kılıç, “Dün olduğu gibi bugün de emrindeyiz Sayın Genel Başkanım” dedi.
Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamalara dikkat çekerek, yapılan kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamaların Barzani’nin değirmenine adeta su taşıdığını ve elini güçlendirdiğini vurgulayan Arif Kılıç, şunları kaydetti:
“Barzani ve çetesinin referandum kanalıyla bağımsızlık yolunda attıkları kirli ve karanlık adım felaket ve sıcak çatışma ihtimalini fazlasıyla gün yüzüne çıkarmıştır. Bundan sonra hiçbir şey 25 Eylül öncesi gibi olamayacaktır.
“Barzani ısrarla ateşle oynamış, elbette yanmayı da göze almıştır.
“Göstermelik, sanal ve sahte diklenmeler doğal olarak bir işe yaramamış, Barzani’yi durduramamıştır. Karşımızdaki tablo her yönüyle düşündürücü ve kaygı vericidir.
“Devlet yönetiminden yapılan kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamalar Barzani’nin değirmenine adeta su taşımış, elini güçlendirmiş, manevra alanını genişletmiştir.
“Ekonomik yaptırımlardan askeri müdahale seçeneklerine kadar her ihtimalin masada olduğunun söylenmesi şu ana kadar somut bir mücadele şuuruna maalesef dönüşmemiştir.
“Meselenin bir başka hazin ve tarihi önemdeki yanı ise Türkmen kardeşlerimizin sesini ve çığlıklarını duyan hiç kimsenin olmamasıdır.
“Sayın Erşat Salihi’nin muazzam direniş ve haklı çağrılarını kimse duymasa da, Türk milleti asla karşılıksız bırakmayacak.
“Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin son açıklamasın herkes iyi okumalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi tepkisiz ve hareketsiz kalmayacaktır.
“Şunu herkes çok açık bilmelidir ki, hiçbir kişi, kurum ve kuruluş Irak Türkmenlerinin varlık mücadelesini samimiyetle desteklemese de, milliyetçi-ülkücü hareket tarihi sorumluluğunun, milli misyonunun gereğini yapacak ve yanlarında olacaktır. Türkiye’deki Barzani severler, ihanet ve melanete hizmet eden bölünme hizmetkârları boşuna heveslenmemeli, boşuna çırpınmamalıdır.
“Soydaşlarımız namusumuza emanettir. Can, mal ve vatan güvenliklerine destek vermek boynumuzun borcudur. Bu kapsamda ‘en az beş bin ülkücü gönüllü’ başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir.
“Sonucu ne olursa olsun sonu nereye varırsa varsın soydaşlarımızın yanında olacağımızı herkes bilmelidir.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .