“MHP atağa geçti, iktidara talibiz”

“MHP atağa geçti, iktidara talibiz”

27.01.2015

MHP İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Arif Ekici, bugün mazbatasını alacak
MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici: “MHP atağa geçti, iktidara talibiz”
MHP’de aday sayısı 14’e yükseldi

 
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, bugün mazbatasını alarak, görevine başlayacak.
Kırşehir’de olduğu gibi Türkiye genelinde MHP’nin atağa geçtiğini ve iktidara talip olduğunu dile getiren MHP İl Başkanı Arif Ekici, kongreye katılarak destek veren tüm hemşehrilerine teşekkür etti.
MHP’nin Pazar günü yapılan il kongresinde İl Başkanı seçilen Arif Ekici, Haziran ayında yapılacak milletvekili genel seçimlerinde Kırşehir’de iki milletvekiline talip olduklarını söyledi.
MHP’nin Türkiye’de iktidara aday bir parti olduğunu belirten Arif Ekici, Kırşehir kongresinde MHP’nin güçlenerek ve yenilenerek çıktığını kaydetti.
MHP’nin il ve ilçe kongrelerini tamamlayarak Haziran ayında yapılacak seçimlere kilitlendiğini ifade eden Arif Ekici, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada “Gün artık birlik ve beraberlik günü. Kongrelerimizi tamamladık ve teşkilatımız şahsıma il başkanlığı görevini emanet etti. Benim hedefim partimizi, ilçe teşkilatlarımızla birlikte çok çalışıp Kırşehir’de iktidara taşımaktır. Bunun için el birliği ve gönül birliği yaparak çok çalışıp ve iki milletvekilini kazanmaktır” dedi.
Haziran ayında milletvekilliği seçimleri için şu anda MHP’de 14 aday adayı olduğunu ve bu sayının 25-30 olacağını belirterek, güçlü adaylar ile iki vekilliği de talip olduklarını kaydeden MHP İl Başkanı Arif Ekici, tüm Kırşehirli hemşehrilerinden destek beklediklerini ifade etti.
MHP’den genel seçimler milletvekilliği için aday adayı olan isimler arasında Ömer Yılmaz, Ayfer Şahin, Ahmet Hakkı, Tamer Demir, Sayın Tunceli Valimiz Mustafa Erkal, Mehmet Altıparmak, Cemil Cahit Pişkin, İlkay Bedir, Eren Çelik, Hayati Çetin, Hakan Ünser, Fuat Yıldırım, Seyfettin Övünç ve Asaf Kayaoğlu yer alırken, Kırşehirli hemşehrileriyle kongrede yaşanan heyecan ve coşkuyu genel seçimde de beraber yaşamayı istediklerini belirten Arif Ekici, şöyle konuştu:

ARİF EKİCİ MESAJ 1111.avi_snapshot_00.01_[2015.01.27_11.42.03] copy
“Saygıdeğer hemşehrilerim bildiğiniz gibi 25 Ocak 2015 tarihinde olağan kongremiz yapıldı. 611 delegeden 548’i oy kullandı. Saygıdeğer bir arkadaşımla yarıştık. 296 oy ben aldım, 252 oyu da karşı taraftaki arkadaşım aldı. Birbirimize sarıklı, birbirimize karşı bir sıkıntımız olmadı. Geçmişte partimize emek vermiş saygıdeğer bir arkadaşımız. Allah izin verirse bundan sonra milletvekilliği seçimine odaklanacağız. Bildiğiniz gibi Milliyetçi Hareket Partisi, Orta Anadolu ve Türkiye genelinde atağa geçmiş durumda. İnşallah yükselecek. Her yerde milletvekilliğine, dolayısıyla iktidara talibiz. Çalışmaları başlattık. Aldığımız oylara bakarak şu an Kırşehir’de vekilin birine talibiz. Biz ikisine talip olacağız. Allah izin verirse AKP’nin üzerinde oy alacağız. Bu da bizim aday adaylarımızın performansına ve güçlü bir İl Başkanı olarak, güçlü bir teşkilat olarak güçlü bir aday seçersek inşallah vekilimizi alacağız. Türkiye AKP iktidarıyla çok şeyler kaybetti. Kırşehir’de bundan çok etkilendi. Kırşehir AKP iktidarıyla son yıllarda hiçbir hizmet ve yatırım almamıştır. Milletvekillerini Kırşehir’de gören var mı? Onlar hayali projelerle, boş işlerle vakit geçirip halkımızı uyutmaya çalışıyorlar. Ama artık Kırşehirli hemşehrilerim uyandı. Artık onlara güvenmiyor, inanmıyor.”
MHP’lilere ve bütün Kırşehirlilere de çağrıda bulunan Arif Ekici “Kongrelerde kazanan, kaybeden olmadı. Partimiz ve Kırşehir kazandı. Artık her şey geride kaldı. Kırşehir’imiz için, ülkemiz için, partimiz için kenetlenip çok çalışmalıyız. Herkesi partimize davet ediyorum. Şu an partimizin 14 tane aday adayı var. Buradan hemşehrilerime sesleniyorum. Allah izin verirse Çarşamba günü mazbatamı alıp görevime başlayacağım. En azından 25-30 tane aday adayımızın olacağını tahmin ediyoruz. Biz şu garantiyi veriyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olarak hepsine eşit mesafedeyiz. Allah şahit, kimden bir oy fazla alırsak onunla gideceğiz. Bugüne kadar bize müracaat eden, bizimle temasta olan 14 tane aday adayımız var. Bunlar Ömer Yılmaz, Ayfer Şahin, Ahmet Hakkı, Tamer Demir, Sayın Tunceli Valimiz Mustafa Erkal, Mehmet Altıparmak, Cemil Cahit Pişkin, İlkay Bedir, Eren Çelik, Hayati Çetin, Hakan Ünser, Fuat Yıldırım, Seyfettin Övünç ve Asaf Kayaoğlu’dur. Bu aday adayı sayımızın 25-30 tane olacağını biliyoruz. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’nin şu andaki oy oranı bir vekil alıyor. Biz Allah izin verirse ikisine talibiz. İkisine asılacağız. Bu seçimde AKP’nin önüne geçmek durumundayız. Tüm Kırşehir halkından destek istiyoruz. Kongremizi şereflendiren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Aynı heyecanı, aynı coşkuyu inşallah genel seçimde de beraber yaşayacağız. Beraber seçeceğiz, beraber yürüyeceğiz. Bunu taahhüt ediyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .