Meydanları siyaset ısıtıyor

Meydanları siyaset ısıtıyor

14.03.2019

Mart ayının ikinci haftasındayız, baharla birlikte cemrelerin ilki olan havaya, ikincisi olanı suya, üçüncüsü de toprağa düştü. Hava da, su da, toprak da ısınmaya başladı. Sadece bu değil, 31 Mart Pazar günü yerel seçimler için sandığa gideceğiz ya siyasetin yapıldığı meydanlar da şimdiden ısınmaya başladı. Biz de, seçime dair olan yazılarımızı bu sütunda yazıp çizerek […]

Mart ayının ikinci haftasındayız, baharla birlikte cemrelerin ilki olan havaya, ikincisi olanı suya, üçüncüsü de toprağa düştü. Hava da, su da, toprak da ısınmaya başladı. Sadece bu değil, 31 Mart Pazar günü yerel seçimler için sandığa gideceğiz ya siyasetin yapıldığı meydanlar da şimdiden ısınmaya başladı.
Biz de, seçime dair olan yazılarımızı bu sütunda yazıp çizerek okurla paylaşmaya devam ediyoruz. Seçim meydanlarında, siyasi partilerin belediye başkan adaylarının şu ana kadar sergiledikleri tutum ve davranışları olumlu ve Kırşehir’imize yakışan ölçüdedir. Ulusal basına da yansıdığı şekli ile ufak tefek kusurlar olsa da genel olarak pek bir olumsuzluk yok denecek kadar az.
Meydanlar ısındıkça ısınıyor, partilerin il genel ve belediye meclis üyelerinin sıralandığı listeler savaşı bitti, bir takım olumsuzluklar nedeniyle sular her ne kadar durulmasa da, partilerin adayları ve kurmay kadroların koşuşturmaları hız kesmiyor. Çarşı Pazar, sokaklar, caddeler ve her köşe başlarında siyasi konuşmalar, yorumlar, eleştiriler sürüp gidiyor.
Kırşehir Belediye Başkanlığını kimin kazanacağına, meclis üyeliklerine kim ya da kimlerin seçileceğine elbette halkın iradesinin yansıdığı sandık karar verecek. Temennimiz kişilerin kazanması değil, Kırşehir’in kazanması esas olandır.
Kırşehir halkı 1 Nisan Pazar günü doğacak güneşle birlikte kazanan belediye başkan adayını kutlamak için uyanacaktır. Olması gereken de zaten budur.
Şimdi biz Belediye Başkan Adayları ve Meclis Üyelerine önlerindeki 5 yıllık görev süresince öncelikle Kırşehir’e ne yapmaları gerektiğine dair bir fikir jimnastiği yapalım, ama adayların da gözünü korkutmayalım.
Öncelikle; Belediyenin mali kaynaklarını bilmek,
Kamunun hem maddi, hem de proje bazında desteğini almak,
Çevre şehirlerin ve özellikle Büyükşehir belediyelerin desteğini almak,
Belediye Başkanı seçildikten sonra artık her Kırşehir’ linin belediye başkanı olmak,
Kırşehir’de halen doğalgazı olmayan yerleşim yerlerine bu hizmeti götürmek,
Asfalt olmayan çamurlu yolları asfaltlamak,
21 inci yüzyılda şehirde oturup kanalizasyonu olmayan yerlere hizmet götürmek, işte bunlara olur mu demeyin maalesef var 0505 258 45 29’a sorun söyleyelim.
Kırşehir’i seviyorsak cadde, sokak ve mahalleleri çok katlı beton yığınına dönüştürmek yerine, şehrin dört bir etrafını düzenli park ve bahçelerle adında her ne kadar kır kelimesi olsa da yemyeşile büründürülmelidir.
Sadece yol, kaldırım, park, bahçe yapmak yetmez, her şey Kırşehir, her şey çocuklarımız için diyebilen kültür, eğitim, sanat ve sanayileşme ile birlikte istihdama yönelik proje ve uygulamalarını Kırşehir seçmeniyle paylaşan, yerel yöneticilere ihtiyacın olduğu da aşikârdır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .