Meteorolojiden “zirai don” uyarısı

Meteorolojiden “zirai don” uyarısı

31.10.2017

METEOROLOJİ Kırşehir ile birlikte Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Yozgat için zirai don uyarısında bulundu. Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat genelinde 3 gün boyunca zirai don beklendiği bildirildi. Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, dünden itibaren bugün de dahil Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat genelinde hafif ve yer yer […]

METEOROLOJİ Kırşehir ile birlikte Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Yozgat için zirai don uyarısında bulundu.
Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat genelinde 3 gün boyunca zirai don beklendiği bildirildi.
Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, dünden itibaren bugün de dahil Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat genelinde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don beklendiği belirtildi.
Açıklamada, tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşların, muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olması istenildi.
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Ordu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Elazığ’ın doğusu ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusunun yüksekleri ile Kastamonu ve Karabük’ün yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Diyarbakır ve Elazığ’ın doğusu, Batman ve Şırnak’ın kuzeyi, Ağrı’nın güneyi ile Bitlis ve Muş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek.
Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .