Meteoroloji’den sıcaklık uyarısı

Meteoroloji’den sıcaklık uyarısı

12.09.2017

Kırşehir’de termometreler bugün 35 dereceyi gösterecek…

METEOROLOJİ Kırşehir İl Müdürlüğü, sıcaklıkların yeniden yükselişe geçtiğini bildirerek, bugün sıcaklığın 35 derece olacağını belirtti.
Kırşehir’de olduğu gibi hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Kırşehir İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, “Yapılan son meteorolojik tahminlere göre ülkemiz üzerindeki alçak basınç merkezinin etkisinde kalmaya devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz hafta sıcaklık mevsim normalleri civarına düşmüştü. Özellikle Kırşehir il merkezinde sıcaklık gece sıcaklığı 7 dereceye ilçelerimizde ise 5 dereceye düşerken gündüz sıcaklıklar 25-26 dereceye kadar düştü. Fakat bu hafta özellikle Cuma gününden itibaren ise sıcaklık mevsim normallerinin 8-9 derece üzerine tekrar çıktı. Önümüzdeki 5 gün içerisinde Kırşehir ve ilçelerinde yağış beklemiyoruz. Hava az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin 8-10 derece üzerinde seyredecek. Bugün Kırşehir il merkezi az bulutlu ve açık geçecek. En yüksek sıcaklık 35 derece yarın yine 35-36 derece civarında bekliyoruz. Önümüzdeki hafta boyunca hafta sonuna kadar Cuma gününe kadar sıcaklık mevsim normallerinin 9-10 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. Özellikle gece sıcaklıkları ise 7 dereceye kadar düşen gece sıcaklıkları ise bugün Kırşehir il merkezinde 17-18 derece civarında gerçekleşti ki bu da mevsim normallerinin 12-13 derece üzerinde gece sıcaklıkları da mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Kırşehir’de gece sıcaklıkları 14-15 derece civarında bekliyoruz hafta sonuna kadar ilimizde hakimli olan Kuzeyli rüzgarlar ise etkisini yüksek sıcak nedeniyle yitirdi. Rüzgar Kuzey yönlerden hafif zaman zaman ise gece saatlerinde orta kuvvette esmeye devam edecek. Sıcak günler devam ediyor Cumaya kadar yağış beklemiyoruz. Hava az bulutlu ve açık geçecek sıcaklık gece ve gündüz ise mevsim normallerinin 9-10 derece üzerinde seyretmesini tahmin ediyoruz” dedi.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .