Meslek öğrencilerine sosyal güvenceleri anlatıldı

Meslek öğrencilerine sosyal güvenceleri anlatıldı

25.08.2017

KIRŞEHİR’DE mesleki ve teknik eğitim okulları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından bilgilendirildi. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından planlanan, sosyal güvenlik kurumu iş ve işlemlerine yönelik karşılaşılan sorunların giderilmesi, uygulamaların kolaylaştırılması amacıyla ilimizdeki meslek lisesi müdürleri ile koordinatör müdür yardımcılarına, SGK ve İŞKUR uzmanlarınca bilgiler […]

KIRŞEHİR’DE mesleki ve teknik eğitim okulları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından bilgilendirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından planlanan, sosyal güvenlik kurumu iş ve işlemlerine yönelik karşılaşılan sorunların giderilmesi, uygulamaların kolaylaştırılması amacıyla ilimizdeki meslek lisesi müdürleri ile koordinatör müdür yardımcılarına, SGK ve İŞKUR uzmanlarınca bilgiler verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından planlanan, sosyal güvenlik kurumu iş ve işlemlerine yönelik karşılaşılan sorunların giderilmesi, uygulamaların kolaylaştırılması amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantıya SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şubesinden Sorumlu Şube Müdürü Ahmet Dost, il ve ilçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri ve Koordinatör Müdür Yardımcıları katıldı.
Kırşehir Öğretmenevi’nde yapılan toplantı, İl Mili Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şubesinden Sorumlu Şube Müdürü Ahmet Dost’un açılış konuşmasıyla başladı.
Toplantının ilk bölümünde SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz tarafından SGK iş ve işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.
SGK uzmanları ve birim şefleri tarafından sunumlar yapıldı ve soruların cevaplanmasıyla devam eden toplantının ikinci bölümünde ise İŞKUR’dan gelen uzmanlar tarafından ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
Toplantıda okulda mesleki eğitim gören ve işletmelerde beceri eğitimine giden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin SGK iş ve işlemleri, işyeri tescil, işe giriş ve çıkış işlemleri, iş kazaları, meslek hastalıkları, idari para cezaları, İŞKUR işbaşı eğitimleri gibi konulara yer verildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .